FIRSAT
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • Doğu Ekspresi Turu: Erken Rezervasyon
 • İzmir-Ankara Uçak Bileti
 • Kars-İzmir Uçak Bileti
 • Doğu Ekspresi Odalı Bilet
 • Kafkas Gecesi
Erken Rezervasyon

 TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU 

İZMİR – ANKARA – KARS - ERZURUM – İZMİR

4 GECE 5 GÜN / TREN gidiş UÇAK dönüş / 3 GECE OTEL & 1 GECE TREN KONAKLAMA

Doğu Ekspresi Kars Treni / Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum Turu

 Uçakla, İzmir – Ankara – Gidiş // Uçakla, Kars – İzmir – Dönüş 

ANKARA - KARS YATAKLI TREN

4 GECE 5 GÜN (3 GECE OTEL-1 GECE TREN KONAKLAMASI)

** GERÇEK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ / YATAKLI VAGON (2KİŞİLİK ODALAR) **

Fiyatlarımız kademeli olarak artış gösterebilmektedir.


ÖNEMLİ NOTLAR

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Koltuk numaralandırılması kayıt sırasına göre düzenlenmektedir
Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 (iki) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.
Müzekart ihtiyacı gereken turlarda Müzekart temini gezi esnasında sağlanmaktadır. Müzekart ücreti 60TL'dir. Öğrenci müzekart ücreti 30TL'dir. Müzekart 1 yıl boyunca Türkiye'de ki tüm müzelere ücretsiz giriş sağlar.
Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir. Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İZMİR ANKARA UÇUŞ – DOĞU EKSPRESİ TREN KARS YOLCULUĞU 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sıradışı bir yolculuk başlıyor...  Sabah saatlerinde sizin için belirlediğimiz uçuş saatimizde havaalanında buluşup Ankara uçuşumuz için uçağımıza yerleşiyoruz. Ankara’ ya ulaştığımızda havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Ankara Tren Garına transferimiz oluyor. Yolda Ankamall alış veriş - merkezinde vereceğimiz serbast zaman sonrası ( Uçuş Saatinin Durumuna Göre ) Ankara Tren Garına geçip eşsiz manzaralar ve büyülü bir yolculuğun bizi beklediği Doğu ekspresi Trenimize yerleşiyoruz. Trenimizin Hareket Saati : 15:55 dir. Bu gece konaklama Trenimizde olacaktır.

NOT: Tren konsepti sadece oda ve konaklama şeklindedir.Konaklama: Doğu Ekspresi Yataklı Vagon

2.

Gün
DOĞU EKSPRESİ TREN - ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ – ERZURUM 2 gün programını görmek için tıklayınız

Trende geçen keyifli bir gece yolculuğumuzun sabahında ilk uzun molamız ERZİNCAN’da oluyor. ( 08:00 Planlanan saat Rötar olmaması durumunda ) Yaklaşık 3 saat sürecek molamızda dileyen misafirlerimizle burada bizleri bekleyen araçlarımızla . Erzincan’ da bulunan bir doğa harikası GİRLEVİK ŞELALESİ’ ne geçiyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda bol bol fotoğraflar çekip çay içebilirsiniz. Molamız sonrası istasyona geçip trenimize yerleşiyoruz. Büyülü yolculuğumuz eşsiz doğa manzaraları eşliğinde devam ediyor. Yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuk sonrası ERZURUM' a ulaşıyoruz. Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve Erzurum’ da ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ULU CAMİ, ÜÇ KÜMBETLER, YAKUTİYE MEDRESESİ gezileri yapıyoruz. Oltu Taşı alış verişi için Taşhan Rüstempaşa Kervansarayı’ da aldığımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız BORA PARK OTEL' de gerçekleşiyor.

NOT ÖNEMLİ : * Sadece bugün için Tren yolculuğu sırasında yapılacak olan turlara Rehbersiz bireysel katılım yapabilirsiniz. Hava şartlarından dolayı bu turlar gerçekleşmeyebilir. 
Tur : Erzincan Girlevik Şelalesi TuruKonaklama: BORA PARK OTEL

3.

Gün
SARIKAMIŞ - ŞEHİTLİK - KAYAK MERKEZİ - KATERİNA KÖŞKÜ - KARS 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, SARIKAMIŞ’a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış’ta KATERİNA KÖŞKÜ'nü, ziyaretimiz sonrasında yolumuzun üzerindeki ŞEHİTLER ANITI'nı ziyaret ediyoruz. SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ'nde alacağımız serbest zaman sonrası KARS’ a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kars’ a ulaştığımızda ilk olarak şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkânı bulacağız. VALİ KONAĞI ve civarındaki taş binalar, ORTODOKS KİLİSESİ (MERKEZ CAMİİ), DEMİR KÖPRÜ, İSMET PAŞA İLKÖĞRETİM OKULU, HEKİM EVİ (Opera Binası), FEVZİ PAŞA İLKÖĞRETİM OKULU, ALEXANDER NEVSKİ KİLİSESİ (FETHİYE CAMİİ), KARS KALESİ, TREN GARI, TAŞ KÖPRÜ, 12 HAVARİLER KİLİSESİ, KARS MÜZESİ göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Bölge gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız KARS IŞIL PARK OTEL' de gerçekleşiyor.

Çıldır gölünde yöresel sarı balık (sazan) menü (Ekstra)
Çorba-Sarı Balık-Salata-Helva-Soft İçecek-Çay İkramı (Ekstra)
Kafkas Gecesi 1(Fırında Patates, Patlamış Mısır, Meyve, Çay) (Ekstra)Konaklama: KARS IŞIL PARK OTEL

4.

Gün
KARS – ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası, Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan ANİ HARABELERİ’ ne gidiyoruz. Kars sınırları içerisinde yer alan Ani Harabeleri, binlerce yıllık insanlık tarihinin en önemli miraslarından bir tanesi olarak görülüyor. Anadolu genelinde yer alan ilk TÜRK CAMİİSİ de bu bölgede yer alıyor. Tarih ile doğanın buluştuğu bir noktada yer alan Ani Harabeleri; Çıldır Gölü’ne oldukça yakın bir noktada yer alıyor, Ani Harabeleri ziyaretimizden sonra ÇILDIR GÖLÜ’ ne geçiyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün, keyif dolu dakikalar geçireceğimiz turumuz sonrası Kars’ a dönüp Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklamamız KARS IŞIL PARK OTEL' de gerçekleşiyor.Konaklama: KARS IŞIL PARK OTEL

5.

Gün
KARS - İZMİR 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız geç sabah kahvaltımız sonrası, otelimizden ayrılıp Kars havaalanına geçiyoruz, uçuş işlemlerimiz sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor ve başka bir İZMİR GEZİ FIRSATLARI organizasyonunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
* Kars - İzmir Uçak Biletleri
* İzmir - Ankara Uçak Biletleri
* Ankara - Kars Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 3 Gece Otel konaklaması
* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
* Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
* Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
* Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
* Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
* Kişisel harcamalar, Alışverişler
* Çıldır Gölü Kızak
* Girvelek Şelalesi Turu
* Müze Giriş Ücretleri
* Tüm Öğlen yemekleri

EK BİLGİLER

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir.

5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8-İzmir Gezi Fırsatları, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9-Hangi oda da kalacağınızı İzmir Gezi Fırsatları’nın belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

10-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Ek yatak olarak, açılır yatak verilebilir.

11-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

12-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

13-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

14-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Yoğunluktan dolayı gezilemeyen/gidilemeyen güzergahlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

15-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

16-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

17-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre İzmir Gezi Fırsatları web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#doguekspresi
LOKASYON:
Kars (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah, 3 Akşam
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Tren   
BULUŞMA:
Adnan Menderes Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen müşteri hizmetleri hattımız ile iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

7.499TL

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Doğu Ekspresi Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.