• Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Otobüsle Gap Mezopotamya Turu: 5 GECE KONAKLAMALI
 • Halfetide tekne turu!
 • Urfa'da sıra gecesi!
 • Nemrutta gün batımı!
 • Güneydoğu tarihini rehberimizden dinleyin!
 • Farklı kültürler ile tanışın!
 • Yöresel yemekler yiyin!
5 GECE KONAKLAMALI

Gizemli tarihi ve eşsiz kültürüyle...

 G A P TURU 

Antakya – Harbiye – Gaziantep – Halfeti – Göbeklitepe – Harran – Urfa – Mardin – Midyat
Hasankeyf – Diyarbakır – Kahta – Nemrut – Adıyaman – Kahramanmaraş

NEMRUT'TA GÜN BATIMI - URFA'DA SIRA GECESİ - HALFETİ'DE TEKNE TURU
Ciğer, Kebap, Künefe, Küşleme, Tepsi Kebabı ve daha nicesiyle lezzet turu!

GENİŞ VE RAHAT PROGRAM | DETAYLI TUR | UYGUN FİYAT
5 GECE KONAKLAMA
GAZİANTEP, ŞANLIURFA, MARDİN, DİYARBAKIR, ADIYAMAN KONAKLAMA

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

TURLARGİDİŞ TARİHİDÖNÜŞ TARİHİÜCRET
1.TUR21 NİSAN28 NİSAN6500₺
2.TUR19 MAYIS26 MAYIS6500₺
3.TUR23 HAZİRAN30 HAZİRAN6999₺
4.TUR24 HAZİRAN1 TEMMUZ6999₺
5.TUR15 TEMMUZ22 TEMMUZ6500₺
6.TUR27 AĞUSTOS3 EYLÜL6500₺
7.TUR17 EYLÜL24 EYLÜL6500₺
8.TUR22 EKİM29 EKİM 6500₺
9.TUR19 KASIM26 KASIM 6500₺
Diğer Gap ve Doğu Anadolu turlarımızı incelemek için tıklayınız!

 ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ 

16:30 Fahrettin Altay Pamukkale Yazıhane Önü
16:50 Üçyol Meydan Pamukkale Yazıhane Önü
17:45 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü)
17:55 Bostanlı İskele
18:15 Karşıyaka Anıt
18:20 Bayraklı Üst Geçit
18:30 Bornova Ege Üniversitesi Acil Girişi

Tur güzergahımız üzerinde bulunan Torbalı, Aydın, Nazilli, Denizli güzergahından misafirlerimiz katılım sağlayabilirler.

 ÖNEMLİ NOTLAR 

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.
Müzekart ihtiyacı gereken turlarda Müzekart temini gezi esnasında sağlanmaktadır. Müzekart ücreti 60TL'dir. Öğrenci müzekart ücreti 30TL'dir. Müzekart 1 yıl boyunca Türkiye'de ki tüm müzelere ücretsiz giriş sağlar.
Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.
Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir. Programdaki konaklamalar en az 4* otellerde yapılmaktadır. Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İZMİR-ADANA 1 gün programını görmek için tıklayınız

Farklı medeniyetlerin, farklı kültürlerin, yaşamın ve tarihin başlangıç noktasına doğru yola çıkıyoruz.. Akşamüzeri belirlenen saatler de, belirlenen noktalardan sizleri alarak yolculuğumuza başlıyoruz. 

2.

Gün
ADANA - ANTAKYA - GAZİANTEP 2 gün programını görmek için tıklayınız

Gece yolculuğumuzun ardından Gap Turu için vereceğimiz sabah kahvaltı molasının ardından ADANA'ya doğru hareket ediyoruz. Adana’da Seyhan Nehri üzerinde bulunan Tarihi Taş Köprü'yü panaromik olarak gördükten sonra bölgenin en önemli camilerinden olan Adana Sabancı Merkez Camii’sine gidiyoruz. Bu mimari harikası camii gezimizin ardından vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında Adana'ya veda ediyor ve 3 ilahi dinin birleştiği bir kent mozaiği olan ANTAKYA’yı sizlerle tanımaya başlıyoruz. Farklı din ve mezheplere ait ibadethanelerin yan yana yaşadığı bu güzel şehirdeki ilk durağımız kentin yamacına kurulduğu dağa da adını veren ve bugünkü sınırlarımız içinde inşa edilen ilk cami olan Habib Neccar Cami oluyor. 7. yüzyılda buradaki bir tapınağın kalıntıları üzerine yapılan cami depremler nedeniyle farklı yıllarda onarılmış ve eklemeler yapılmıştır. Hristiyan ve İslam kaynaklarına göre Habib Neccar’ın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Hac Dağı’nın eteklerindeki Aziz Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Hristiyanlık inancının ilk yayıldığı dönemde Aziz Petrus’un ilk kez vaaz verdiği ve cemaatin ilk kez Hristiyan isminin kullandığı bu mağara kilise Hristiyanlık tarihindeki önemi nedeniyle 1963 yılında Papa tarafından Kudüs’ten sonra Hristiyanlar için ikinci hac merkezi olarak ilan edilmiştir. Kiliseyi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra ANTAKYA MUTFAĞI'nın eşsiz lezzetlerinin ve meşhur KÜNEFE'sinin tadına bakmak üzere serbest zaman veriyoruz. Mozaik koleksiyonu bakımından oldukça zengin olan Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesine gidiyoruz. Çoğunluğunu Daphne kentindeki villaların tabanlarındaki mozaiklerin oluşturduğu müzede mozaiklerin yanı sıra Amik Ovası’ndaki höyüklerden elde edilen eserleri rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde gördükten sonra şehri ikiye ayıran Asi Nehri'ni görerek Eski Antakya Evleri'nin olduğu sokakta yürüyüş ile Meşhur Uzun Çarşı'da dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Daha sonra Kurtuluş Savaşı esnasında halkın göstermiş olduğu üstün hizmetlerden ötürü Gazi ünvanını alan şehrimiz olan GAZİANTEP'e giderek otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Konaklama: Grand Boğaziçi Otel veya vb.

3.

Gün
GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından GAZİANTEP’te Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan zeugmadan çıkarılan mozaikleri görmek için ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden meşhur Tarihi Tahmis Kahvesi, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten görülecek yerler arasındadır. Daha sonra yöresel alışveriş ve Dünyaca ünlü baklavanın tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Bu gezimizin ardından medeniyetler beşiği HARRAN’a gidiyor ve kentin meşhur konik kubbeli evlerinden olan HARRAN KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Bu güzel günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Bugün sıra gecesi etkinliği(ekstra) olmasından dolayı otel konaklamamızda akşam yemeği bulunmamaktadır. Sıra gecemiz akşam yemeklidir. Dileyen misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ‘ne gidiyoruz.

Önemli : Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz yemekli sıra gecesi programına dahil olabilirler. Dileyen misafirlerimiz otelde yiyebilir. (Ekstra)Konaklama: Dedeman Otel,El Ruha Otel,Harran Otel veya vb. oteller

4.

Gün
ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE – MARDİN 4 gün programını görmek için tıklayınız

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından peygamberler şehri ŞANLIURFA’yı gezmeye başlıyoruz. HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – BALIKLI GÖL – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Daha sonra insanlığın tarihini değiştiren, bilinen tüm tarihi tapınaklardan bile eski yaklaşık 12.000 yıllık bir geçmişi olan tarihin en eski tapınağı GÖBEKLİTEPE ziyaret edeceğimiz ilk nokta oluyor. Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ panoramik olarak görüyoruz ve  DEYRÜLZAFERAN MANASTIRInı ziyaret ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği  otelimizde.
Konaklama: Matiat Otel,Mesopatamia Hotel veya vb.

5.

Gün
MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Kahvaltı sonrası tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyoruz. , ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkâri gümüş alış verişi yaptıktan Dicle Nehri’nin hayat verdiği, Ilısu Barajı’nın yapımı ile birlikte sular altında kalacak olan tarihi HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından ZEYNEL BEY TÜRBESİ’ni ziyaret ediyoruz. Büyük – Küçük Saray ve Eski Köprü kalıntılarını panoramik gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

6.

Gün
DİYARBAKIR – KÂHTA – NEMRUT – ADIYAMAN 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltı sonrası Diyarbakır’da ULU CAMİ, CAHİT SITKI TARANCI’nın dünyaya geldiği ve günümüzde müze olan evini görüyoruz. Hasan Paşa Hanı ve On Gözlü Köprü ziyaret edildikten sonra KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp KAHTA’da dolmuşlarla NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz. 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “KRALLAR DAĞI” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyredeceğiz. Daha sonra Kâhta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Konaklama: Grand İsias Otel veya vb.

7.

Gün
KAHRAMANMARAŞ - İZMİR 7 gün programını görmek için tıklayınız

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a gidiyoruz. KAHRAMANMARAŞ’a doğru yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş merkezde BAKIRCILAR ÇARŞISI ve SÜTÇÜ İMAM HEYKELİ, TARİHİ ULU CAMİİ göreceğimiz yerler arasında.Daha sonra siz değerli misafirlerimizi ünü yurtdışına taşmış olan Maraş’ın dövme dondurmasını yiyoruz. Daha sonra geri dönüş yolcuğumuza geçerek molalarımız ile birlikte yapacak olduğumuz yolculuk sonrası Adana - Konya - Çay - Denizli üzerinden ertesi gün sabah saatlerinde (10.00-11.00) İZMİR’e ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka İZMİR GEZİ FIRSATLARI seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebele dönüş bileti ve uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.


DAHİL OLANLAR:
Yeni Model Otobüs İle Ulaşım
Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar
5 Gece 3* veya 4* Otel Konaklaması
Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
Otellerde 4 Akşam Yemeği
Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar
Tüm Öğlen Yemekleri
Halfeti Tekne Turu
Yöresel Eğlence – Sıra Gecesi
Nemrut Minibüs Transferi
Müze ve Ören Yeri Girişleri

EK BİLGİLER

Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir.

5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 2 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8-İzmir Gezi Fırsatları, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9-Hangi oda da kalacağınızı İzmir Gezi Fırsatları’nın belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

10-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Ek yatak olarak, açılır yatak verilebilir.

11-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

12-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

13-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

14-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Yoğunluktan dolayı gezilemeyen/gidilemeyen güzergahlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

15-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

16-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

17-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre İzmir Gezi Fırsatları web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5Gap
LOKASYON:
Güneydoğu (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
5 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
16:30 Fahrettin Altay Pamukkale Yazıhane Önü 16:50 Üçyol Meydan Pamukkale Yazıhane Önü 17:45 Mavişehir (Mavibahçe AVM Önü) 17:55 Bostanlı İskele 18:15 Karşıyaka Anıt 18:20 Bayraklı Üst Geçit 18:30 Bornova Ege Üniversitesi Acil Girişi
BİTİŞ:
Aldığımız noktalara bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
Rezervasyonunuza ek İptal İade Güvence Paketi satın alarak 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptali yapabilir ve ücretinizi kesintisiz iade alabilirsiniz. İadeniz ödeme yaptığınız biçimde gerçekleşir. İptal iade güvence paket bedeli iade edilemez.

TARİH VE FİYATLAR

6.500TL

7 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Otobüsle Gap Mezopotamya Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.