LÜKS

Kapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 Gece

Kapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 GeceKapı Vizesi ile Yunan Adaları Cruise Turu 3 Gece  • Rodos
  • Kos
  • Leros

SELECTUM BLU CRUISES

TEK KAPI VİZESİ İLE 3 ADA

LEROS - KOS - RODOS


KABİN TİPLERİ
Standart İç Kabin: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, İç kabinlerin tamamı 2 ayrı yataktır.
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 5 - Deck 6 - Deck 7 - Deck 8)
Standart Dış Kabin: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, Kare cam (açılmaz). 10, güverte kabinler görüş engellidir
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 5 - Deck 6 - Deck 7 - Deck 10)
Superior Dış Kabin: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, Kare Cam (açılmaz)
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 9 - Deck 10)
Standart Single İç Kabin: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 5 - Deck 6 - Deck 7 - Deck 8)
Balkonlu Superior Kabin: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, Balkon, Güzel manzara
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 8 - Deck 10)
Balkonlu Junior Suite: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, Balkon, Güzel manzara
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 10)
Standart Single Dış Kabin: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, Kare Cam(açılmaz)
Suit : Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon, Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri,
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 10)
Grand Suit: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon, Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri,
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 10)
Balkonlu Owner Suit: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, Balkon, Güzel manzara
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 10)
Balkonlu Royal Suit: Klima, Banyo, Giysi dolabı, Düz ekran televizyon, Telefon , Kasa, Mini buzdolabı, Saç kurutma makinesi, Ayna, Bornoz, Banyo malzemeleri, Balkon, Güzel manzara
                                Bulunduğu Güverteler ( Deck 9)

BİLİNMESİ GEREKENLER
Seyahatinize başlamadan önce ve seyahatiniz süresince size tüm bilgilendirmeler yapılmakta olacak. Lakin unutmamanız gereken bazı hususların altını çizmek istedik.
Selectum Blu Cruises ayrıcalığını yaşayacağınız Günlük Program detayları her akşam kabininize iletilir. Hem karada hem de gemide size sunulan tüm hizmetleri bu programlar sayesinde takip edebilir, bir parçası olabilir, tatilinizi daha verimli değerlendirebilirsiniz.

YANIMA NELER ALMALIYIM
Yaz aylarında seyahat ediyorsanız, yanınıza nefes alan rahat kıyafetler almanızı öneririz. Rahatınız için topuksuz ve konforlu ayakkabılar gemide hareketlerinizi kolaylaştıracaktır. Güneş gözlüğünüz, mayonuz ve şapkanızı yanınıza almakta fayda var.
Restoranlarda sizleri şık görmek en büyük temennimiz. Mayo, şort ve terlik kullanmamanız en büyük ricamız .
Hafif rüzgarlı geceler için hafif bir mont çok işinize yarayabilir.

LİMAN VERGİLERİ
Paket fiyatlarınıza tüm uğranılan Liman Vergileri dahildir. 3-4 gece paket turlarının vergi oranları farklılık gösterir ve satın aldığınız fiyata dahildir.

SERVİS ÜCRETİ
Günlük kişi başı 12 eur olarak tavsiye edilen servis ücretlerimiz fiyatlarımıza dahil değildir.

SEYAHAT VE SAĞLIK POLİTİKASI
Seyahatiniz süresince başınıza bir şey gelmesini istemeyiz bu nedenle seyahat sigortası yaptırılması zorunludur.

ALIŞVERİŞ
Gümrüksüz alışveriş imkanı sağlayan mağazalarımız geminin hareketi ile açılmaktadır. Size özel indirimleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

YASAKLI MADDELER
Misafirlerimiz gemiye her türlü canlı hayvan, ateşli silah, cephane, yanıcı, patlayıcı, delici, kesici madde ve aletler veya tehlikeli maddeler getiremez.
Her türlü keyif verici veya uyuşturucu maddeyi gemiye sokmak ve kullanmak yasaktır.

HATIRLANMASI GEREKENLER
El bagajınızda pasaportunuzu ve / veya kimliğinizi, seyahat biletinizi, ilaçlarınızı ve değerli eşyalarınızı ve diğer gerekli eşyaları taşıdığınızdan emin olun.
Gemiye bindiğinizde lütfen “Taşıma Koşulları”nı okuyun - ayrıca bir kopya basmanızı ve yanınızda bulundurmanızı öneririz.
Bagaj etiketlerinizdeki bilgiler doğru ve okunaklı olmalıdır.
Güvenlik nedeniyle ziyaretçilere gemide izin verilmemektedir.
Evcil hayvanlar gemide yasaktır.
Eğer bebek veya 32kg altındaki çocuklar ile seyahat ediyorsanız, görevlinizden özel bir can yeleği isteyin; kabinlerinizde ki her can yeleğinin 32 kg'ın üzerindeki yetişkinler ve çocuklar için olup bu haller dışındaki durumlar için kabinlerinizdeki can yeleklerinin teminini sağlayın.
Kabininiz de dahil olmak üzere, geminin tüm iç alanlarında sigara içmek yasaktır; Açık güvertede sigara içmeyi yasaklayan herhangi bir işaret bulunmadığı ve küllüklerin bulunduğu yerlerde sigara içebilirsiniz.
Gemide veya denize çöp atmak kabul edilemez - geminin içinde ve güvertesinden dışarıya çöp atmamalı ve çöp kutularını kullanmalısınız.
Geminin güvenlik cihazlarından hiçbirine dokunmamalı, geminin güverte alanlarında (güverte, merdiven, asansör ve havuz çevresinde) ebeveynlerin yanında olmaksızın çocukların denetimsiz olarak oynamalarına izin vermemelidir.
Lütfen kabininizi terk etmeden önce ışıkları kapatıp tüm elektrikli aletleri prizden çekerek çevreyi korumamıza ve enerji tasarrufu yapmamıza yardımcı olun.
Gemiye binmeden önce yurt dışı çıkış harç pulunuzu bankanızdan yatırmanızı ve dekontunuzu yanınıza almanızı tavsiye ederiz, eğer bankadan yatırma imkanı bulamadıysanız limandan temin edebilirsiniz.

BAGAJ VE DEĞERLİ EŞYALAR
Check-in cruise terminalinde yapılmaktadır. Check-in sırasında, valizlerinizi kabin odası numaranızla (henüz yapmamışsanız) etiketleyeceğiz ve valizinizi odanızın kapısının dışına yerleştireceğiz (check-in ve valizinizin odanızın kapısına tesliminde en fazla iki saat süre geçmektedir)
Bagajınız bu saatte kabin odanızın kapısında değilse lütfen resepsiyona danışın. Lütfen tüm seyahat belgelerini ve değerli eşyalarını el bagajınızda taşıyın ve mümkünse valizlerinizi kilitli bir şekilde emniyete alın. Bizimle birlikte mavi sulara yelken açarken eşyalardan yalnızca siz sorumlusunuz, bu yüzden lütfen onları geminin ortak alanlarında veya kabininizde açık bir şekilde bırakmayın. Değerli eşyalarınızı, odanızdaki kişisel kasada ücretsiz olarak saklayabilirsiniz.

BAGAJ GÜVENLİĞİ
Uluslararası anlaşmalara göre, Selectum Blu Cruises, bagajların taşınması konusunda sınırlı bir sorumluluğa sahiptir ve bu nedenle, kayıp veya hasarlı bagaj ve tıbbi masrafları karşılamak için seyahat sigortası almanızı tavsiye ederiz. Selectum Blu Cruises, bagaj, nakit para, belgeler, mücevherler, teknik donanımlar, bilgisayarlar, sanat eserleri veya diğer değerli eşyaların kaybolması veya hasar görmesinden sorumlu değildir.

GEMİDEN İNERKEN
Gemiden ayrılmadan önceki akşam, lütfen valizlerinizi paketleyin ve kabinlerinize bırakacağımız bagaj etiketlerinin üzerine iletişim bilgilerinizi ve kabin numaranızı yazın (Açıkça göründüğünden emin olun). Valizlerinizde kilitler varsa, lütfen bunları kullanın ve gece bitmeden önce çantalarınızı kapınızın dışında bırakın.
Değerli eşyaları saklamak için kasanızı kullandıysanız, lütfen boşaltmayı unutmayın. Nakit para, ilaçlar, pasaportlar, biletler ve değerli eşyalar dahil ertesi sabah ihtiyaç duyacağınız her şey el bagajınızda bulundurulmalı ve her zaman yanınızda olmalıdır.
Mürettebatımız, valizinizin toplanmasını kabininizin kapısından alarak kuruvaziyer terminalinde belirtilen Bagaj Toplama alanına götüreceklerdir. Lütfen, cruise terminalinden ayrılmadan önce, bagaj etiketlerindeki kişisel verilerinizi kontrol ederek doğru bagajı aldığınızdan emin olun.

PASAPORT
Güvenlik nedeniyle ve her limanda gemiye binme ve gemiden çıkarma prosedürlerimizi hızlandırmak için, pasaportunuz resepsiyon katında tutulacaktır; seyir bitmeden pasaportunuz size iade edilecektir. Tüm varış limanlarında, istendiğinde ve ne zaman olursa kişisel biniş kartınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.
Uyruğunuza ve seyahat planınıza bağlı olarak geçerli, güncel kimlik kartlarına veya pasaportlara ve çoklu giriş Schengen vizelerine ihtiyacınız olabilir. Tüm konukların seyahate çıkabilmeleri için geçerli seyahat belgelerine sahip olmaları gerekir.
Yunanistan, Avrupa Birliğine üye bir devlettir ve bu ülkeye yapılan ziyaretler Schengen Vizesine tabidir.
Pasaportların tur dönüşü itibari ile en az altı ay geçerliliği olması gerekmektedir.
İlgili pasaport ile daha önce ret alınmış olmamalıdır.
Pasaportta KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) kaşesi olmamalıdır.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşı olan misafirlerimiz AB pasaportları ile programımıza katılabilirler. AB (Avrupa Birliği) pasaportuna sahip yolcularımız AB pasaportları ile Türkiye'ye giriş yapabilir ve Türkiye'den Yunan adalarına seyahat edebilirler.
Pasaport gerekliliklerine uymayan yolcuların seyahat etmesine izin verilemez ve her türlü geri ödemelerden muaf tutulur.
Schengen'i bulunmayan misafirlerimiz için Yunan Adalarına Kapı Vizesi uygulaması bulunmaktadır.

Kapı vizesi başvurusu yapacak kişiler evraklar için acentamız ile iletişime geçmesini rica ederiz !

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Çeşme

Değerli Misafirlerimiz;

Saat 16:00'da Çeşme limanından hareket edecek olan Selectum Blu gemimiz için saat 12:00 itibari ile gemiye binişlerinizi yapabilirsiniz.Konaklama: Selectum Blu Cruises
2. Gün: Rodos - Kos

Gece boyu yapacağımız yolculuk sonrasında saat 09:00 da Rodos adasına ulaşmış oluyoruz. Rodos adasından ayrılacağımız süre 03:00'dır.

Rodos limanından sonra Kos adasına varışımız sabah saatlerin 09:00 olarak planlanmaktadır. Kos adasından ayrılış saatimiz 15:00'dır.Konaklama: Selectum Blu Cruises
3. Gün: Leros

Leros adasına ulaşıyoruz. Tahmini varış süremiz 19:00 'dır. Gece 00:00'a kadar Leros adasında olacağız. Gece yarısı dönüş yoluna geçen gemimiz Çeşme limanına doğru yola çıkıyor..Konaklama: Selectum Blu Cruises
4. Gün: Çeşme

Sabah 09:00'da Çeşme limanına yanaşan gemimiz ile vedalaşıyor ve bu harika deneyimi anılarımıza ekleyerek ayrılıyoruz. Hoşçakalın..

EK BİLGİLER

1.PAKETLER Gemi kullanım alanlarına ilişkin detaylı bilgiye www.selectumblucruises.com adresinden ulaşılabilecektir.

2.SEYAHAT KAPSAMI, KONAKLAMA TÜRÜ VE TANIMLAR

 a) Tanımlar Aşağıdaki ifadeler kendilerine atfedilen anlamlarda kullanılacaktır:

 i) “Rezervasyon”; yolcunun Şirket’ten hizmet almak üzere gerçekleştirdiği işlemler bütünüdür.

ii) “Rezervasyon Koşulları”; mevcut koşullar ve şartlar, konfirme, ilgili Şirket broşüründe yer alan bilgi ve koşullar ve/veya Şirket’ten satın alacağınız hizmetin tabi olduğu koşulları oluşturan diğer bilgi veya şartlardır.

iii) “Şirket”; gemi seyahati biletinde ya da yolda taşıma için düzenlenmiş diğer bilette belirtildiği gibi, Yolcu’nun bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlayan ya da taşıma yükümlülüğünü üstlenmiş olanlardır. İşletmecisi ve/veya onların görevlileri ve/veya acenteleri anlamındadır. Şirket, gemi seyahatleri organize eder ve doğrudan veya anlaşmalı olduğu bir acente üzerinden satar veya satışa sunar.

iv) “Taşıma Koşulları”; denizden veya karadan ulaştırmayı sağlayan Şirket’in taşıma koşullarıdır. Bunlar, Şirket’in ülkesinin yasa hükümlerini bünyesinde barındırır ve uluslararası konvansiyona tabi olabilir; ki bunların biri veya ikisi birden Şirket’ in ’nin sorumluluğunu sınırlayabilir veya hariç tutabilir. Yolcular talep etmeleri halinde herhangi bir Şirket’in Taşıma Koşullarının kopyalarına ulaşabilirler.

v) “Gemi Seyahati”; ilgili Şirket’in broşüründe veya Şirket tarafından veya adına üretilen diğer dokümanlarda tarif edildiği üzere gemi seyahatidir.

vi) “Yolcu”; Şirket tarafından düzenlenen Rezervasyon konfirme belgesinde veya, faturada ve/veya bilette adı geçen her şahıstır.

vii) “Seyahat”; gemi seyahatidir. Yolcunun seyahat için yaptığı yolculuklar seyahat değildir. Kara turları ya da gidiş geliş transferleri gibi seyahat fiyatına dahil olmayan hizmetleri içermez.

viii) “Kara Turları”; Şirket tarafından satışa sunulan ve gemi seyahatinin fiyatına dahil olmayan geziler veya faaliyetlerdir. Kara turları Şirket tarafından gemide satışa sunulmaktadır. Yolcuların seyahatlerine başlamak amacı ile kalkış limanına gidiş ve seyahatleri tamamlandıktan sonra varış limanından dönüşleri seyahat fiyatına dâhil olmayıp, yolcunun kendi sorumluluğundadır.

b) Seyahat Kapsamı ve Konaklama Türü

i) Seyahat kapsamında, gemide gece konaklama yapılacak olup gemi içerisinde tam pansiyon süper plus hizmet kapsamımız da sabah, öğle ve akşam yemekleri, beş çayı ikramları, gece büfesi ve liman vergisi fiyata dâhildir. Sabah, öğle ve akşam yemeğinin yanında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler fiyata dahildir. Yemek harici ve restoran harici tüm alanlarda içecekler ücretlidir.

ii) Günlük kişi başı 12 eur olarak tavsiye edilen servis ücretlerimiz fiyatlarımıza dahil değildir.

iii) Yukarıda belirtilenler dışında balayı paketi ve ekstra paketler için ilave ücret ödenecektir.

iv) Aynı kategorideki kabinler; metrekare, tasarım ve mefruşat açısından farklılık gösterebilir. Kabinlerin tamamı, görseldeki kabin ile bire bir aynı olmayabilir. Bu kapsamda; 3'lü ve 4’lü kabinlerde açılır kapanır sofabed ve/veya ekstra yatak (rollaway bed) uygulaması olup 3. ve 4. ilave kişilere verilen yataklar sabit yatak konforunda değildir. Yolcu durumu bildiği ve bu nedenle ayrıca bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

v) Gemi dışındaki tüm harcamalar,kişisel harcamalar,teleferik ücretleri ve shuttle servisleri,karaturları, yurt dışı çıkış harcı, yurt dışı seyahat sigortası, vizesiz hizmet bedeli, fiyata dahil değildir. Kara turları gemide satışa sunulmakta olup ilave ücrete tabidir. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında misafirden tahsil edilir.

vi) Yolcuların seyahatlerine başlamak amacı ile sefere başlanacak olan limana gidiş ve seyahatleri tamamlandıktan sonra seferin biteceği limandan dönüşleri seyahat fiyatına dâhil olmayıp, yolcunun kendi sorumluluğundadır. İşbu broşürde konu edilen tüm hizmetler (“Şirket”) tarafından satışa sunulmaktadır.

3.REZERVASYON PROSEDÜRÜ, DEĞİŞİKLİĞİ VE SÖZLEŞME DEVRİ

Bir rezervasyon yaptırmak için; Yolcu, Şirket ile veya Şirket’ in satış acentesi ile irtibata geçmelidir. Bir gemi seyahati için rezervasyon yaptıran kişi, rezervasyon sırasında ismi verilen ve kesinleşmiş rezervasyon formu üstünde ismi geçen tüm şahısların, rezervasyon koşullarına uymayı kabul ettiğini ve rezervasyon formunda ismi geçen tüm şahıslar adına işbu rezervasyon koşullarını kabul etme yetkisine sahip olduğunu teyit eder. Rezervasyon’ da ismi yer alan her bir şahıs, bir Yolcu olarak kabul edilir. Şirket, Yolcu’ya ya da Yolcu’ nun seyahat acentesine bir kesinleşmiş rezervasyon formu ve/veya ödeme belgesi göndererek rezervasyonu kabul ettiği zaman, bir rezervasyon tamamlanmış sayılır ve işbu belgenin geçerliliği başlar.Kesinleşmiş rezervasyon formunun düzenlenmesinden sonra; ancak geminin limandan kalkışından 30 gün öncesine kadar Yolcu tarafından rezervasyon değişiklikleri talep edilebilir, Bu süre içerisinde Yolcu tarafından isim değişikliği talep edilmesi halinde kişi başı 25,00- Euro ilave ücret ödenecek olup kabin tipi ve/veya konaklama tipi (single- double-triple) değişikliği talep edilmesi halinde ise müsaitlik durumuna göre değişikliğin talep edildiği günkü şirket kabin satış fiyatı listesi uygulanacaktır. Yolcu, seyahate devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, seyahatin başlamasından en az otuz gün önce ve Şirket’in izin vermesi halinde; yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirimde bulunarak Sözleşmeyi, seyahat açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilir. Sözleşmeyi devreden ve devralan,Şirket’e karşı bakiye tutarın ve söz konusu devirden doğan tüm ek masrafların ödenmesinden müteselsilen sorumludur. Devir nedeniyle vize sürecinde yaşanan gecikmelerden ve sair olumsuzluklardan münhasıran Yolcu sorumludur.

4.FİYAT VE DEĞİŞİKLİK HAKKI

Şirket seyahat öncesinde vergi ve hizmetlerde artış ve değişiklik meydana gelmesi halinde ilgili değişiklik ve artışları her zaman için Yolcu’ya yansıtma hakkını saklı tutar. Döviz kurlarında meydana gelen olağandışı değişiklikler, Liman vergi, resim, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerde meydana gelen değişiklikler, yakıt giderlerindeki olağandışı değişiklikler ile salgın hastalıklar nedeniyle maliyet ve vergi ile hizmetlerde yaşanacak tüm değişikliklerde şirket fiyat artışı yapabilir. Fiyat değişikliği yakıt giderlerindeki olağandışı değişikliklerden kaynaklandığı takdirde; artış oranları doğrultusunda işbu Sözleşme’de öngörülen hareket tarihinden en az 20 gün öncesinde yazılı olarak (e-mail/sms de dâhil olmak üzere) Yolculara bildirmek koşulu ile fiyat değişikliği yapabilir.

5.SİGORTA

Şirket, yolcuların ölümünden veya yaralanmalarından doğabilecek sorumluluklarına karşı sigorta yaptırmakla yükümlüdür. Zorunlu sigorta bedelinin tavanı her kaza için kişi başına 250.000 Özel Çekme Hakkından az olamaz.

6.PASAPORT VE VİZELER

1. Yolcunun tüm pasaportları tüm gemi seyahati boyunca yanında olmalı ve pasaportun son kullanım tarihinin gemi seyahatinin dönüş tarihinden 6 ay sonrasına kadar geçerliliği bulunmalıdır. Seyahat süresi bitiminden 6 ay sonrasına kadar geçerli olmayan pasaportlarla gemiye katılım kesinlikle mümkün değildir.

2. Seyahat edilecek ülkenin vize koşullarını taşımayan ya da seyahat edilecek ülke tarafından yolcuya vize verilmeyen yolcular gemiye alınmayacaktır. Yolcu seyahat edilen ülkenin vize koşullarını taşımaması ya da seyahat edilen ülke tarafından yolcuya vize verilmemesi durumunda, yolcuya ücret iadesi yapılmayacaktır. Yolcu bu durumda Şirket’ten herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3. Vize bedeli fiyatlara dâhil olmayıp, vize bedeli müşteri tarafından karşılanacaktır. Seyahat edilecek ülkenin vizesiz turlara izin vermesi durumunda; Şirket tarafından tek taraflı olarak, seyahatler, vizesiz turlara çevirebilecektir. Yolcu, vizesiz gemi seyahatinden yararlanmak için vizesiz hizmet bedelini ödemek kaydı ile seyahate katılabilir. Bu durumda yolcunun vize için ödemiş olduğu bedeli ya da vizesiz hizmet bedeli ile vize bedeli arasındaki fiyat farkını Şirket’ten talep edemeyeceği Yolcu tarafından kabul edilmiştir. Seyahatin vizesiz tura dönmesinden sonra,seyahatin gerçekleşeceği ülkenin yasal vize rejiminin değişmesi halinde gidilecek ülkeler için vize zorunluluğugelmesi durumunda vize bedeli yolcu tarafından karşılanacaktır.

TÜM VİZE İŞLEMLERİ GEÇERLİ OLARAK YAPILMIŞ OLMASINA RAĞMEN, GİDİLEN ÜLKEDE HERHANGİ BİR NEDENLE SINIRDAN SOKULMAYAN VEYA VİZELERİ TAMAM OLMASINA RAĞMEN TÜRKİYE’DEN ÇIKIŞINA İZİN VERİLMEYEN YOLCULARA HERHANGİ BİR GERİ ÖDEME YAPILMAYACAK VE BU DURUMDAN DOĞACAK ZARARLARDAN ŞİRKET SORUMLU OLMAYACAKTIR.

Zira Yolcu; “vize” ve “pasaport” hususunda her türlü sorumluluğun kendisinde olduğunu, bu hususlarda Şirket’in görüş bildirmiş olmasının Şirket’in hiçbir şekilde sorumluluğu üstlendiği anlamına gelmediğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Yolcu, bilgilendirilme yapılabilmesi için işbu belgede yer alan iletişim bilgilerinin doğru ve geçerli olduğunu kabul ve beyan eder. Yolcu, iletişim bilgileri değişikliği doğrultusunda gerekli bilgilendirmeyi derhal Şirket’e yapacaktır; yapmadığı takdirde evrakların ulaştırılamaması veya Yolcu’ya ulaşılamaması durumunda Şirket’in hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Yukarıda belirtilen ve Şirket’ten kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı Yolcu’nun vize işlemlerinin tamamlanamaması veya yurtdışına giriş-çıkış yapılamaması halleri; işbu belgede belirtilen kurallara halel getirmez ve Yolcu, işbu Sözleşmenin “ödeme-iptal-devir” hususlarına ilişkin olanlar da dahil olmak üzere tüm maddelerine uymakla yükümlü olduğunu kabul eder. Ülkelerarası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere; Bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması, başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumuna sebep olabilmekte olup bu durum, Şirket'in hâkimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda Şirket'in sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.

7.SÖZLEŞMENİN İPTALİ İLE FESİH ŞARTLARI ve SONUÇLARI

Yolcu, Şirket’e veya rezervasyon yaptırdığı acenteye veya kalıcı veri saklayıcısı ile fesih talebini yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. İnternet ve çağrı merkezi ile yapılan satışlarda Yolcu’nun beyanı esas alınarak kendisine rezervasyonunun iptal edildiğine ilişkin yazılı (e mail-sms vs.) bildirimde bulunulur ve bu andan itibaren Yolcu’nun elinde bulunan her türlü bilet ile kesinleşmiş rezervasyon formunun hükümsüz kaldığı Yolcu tarafından kabul edilmiş sayılır. Şirket, iptal nedeniyle uğrayacağı tahmini zararları aşağıda belirtilen şekilde yolcudan kesme hakkına sahiptir.

Şöyle ki; 1. Seyahatin başlamasından en az 30 (otuz) gün önce yapılan fesih bildirimlerinde; Ödenmesi zorunlu vergi, harç vb. yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler hariç olmak üzere; Herhangi bir kesinti yapılmaksızın Yolcu’nun ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

2. Seyahatin başlamasına otuz günden daha az bir süre kala yapılan fesih bildirimlerinde; i) Seyahatin başlamasından 30-21 gün önce yapılan fesihte; Ödenmesi zorunlu vergi, harç vb. yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere yapılan ve geri alınamayacak bedellerin Yolcu’nun ödemiş olduğu bedelden çıkarılması ile bulunan sözleşme bedelinin %15’i kendisine iade edilir. ii) Seyahatin başlamasından 0-20 gün öncesine kadar yapılan fesihte; Yolcu’ya herhangi bir ödeme iadesi yapılmaz. Seyahat başlangıcı noktasında ve/veya uğranılan limanlarda, bildirilen hareket saatinde gemide bulunmayan veya seyahat esnasında herhangi bir sebepten ötürü seyahatten ayrılan yolculara geri ödeme yapılmaz; Yolcu, ücreti bütünüyle ödemek zorundadır. Vizesiz cruise kurallarını ihlal ettiği için seyahatin gerçekleştiği ülkenin Şirket’e uygulayacağı cezalar ayrıca Yolcu’ya rücu edilecektir. Gemi seyahatine katılım esnasında yapılacak kontroller ile vizeye ilişkin gerçek dışı beyanda bulunan yolcuların tespiti halinde Yolcu’nun rezervasyonu Şirket tarafından iptal edilecektir. Bu sebeple yolcuya herhangi bir bedel iadesi yapılmayacaktır. Yolcu salgın hastalıklar nedeniyle doğabilecek tüm tehlike ve riskleri bilerek gemi seyahat turuna katılacak olup daha sonra seyahatten vazgeçmek istemesi halinde bu durum mücbir sebep sayılmayacak ve yukarıda belirtilen iptal hükümlerine tabi olacaktır. Diğer Hususlar; Seyahate dair düzenlemeler Şirket tarafından aylar öncesinden yapılır. Nadir de olsa işletmesel ve ticari nedenlere, salgın hastalıklara, geminin karantinaya alınmasına ve sair durumlara bağlı nedenlerle gemi seyahatine dair düzenlemelerde değişiklik yapılması gerekebilir ve böyle bir durumda Şirket değişiklik yapma hakkını ve sefer iptal etme hakkını saklı tutar. Salgın hastalık nedeniyle; gemi seferlerinin iptal edilmesi, geminin karantinaya alınması gibi bir durumun ortaya çıkması halinde; Gemide bulunan yolcular ve misafirler, seyahate yeni katılacak yolcular ve misafirler, rezervasyonu bulunan yolcular ve misafirler, Şirket’ten herhangi bir zarar ziyan talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Seyahatin esaslı (Gemi adı, seyahat tarihi, kabin ve rota) bir noktasında önemli bir değişiklik yapılması durumunda; Şirket mümkün olan en kısa zamanda bu değişikliği veya iptali Yolcu’ya veya Yolcu’nun seyahat acentesine yazılı (e-mail, sms vs.) olarak bildirecektir. Yolcu, bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal ettiğini yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile 48 saat içinde bildirerek şu 3 (üç) seçimlik haktan birini kullanabilir:

(a) Şirket veya Acente tarafından sunulan, eşit veya daha yüksek değerde başka bir paket tura ek bir bedel ödemeksizin katılma,

(b) Fiyat farkının kendisine iade edilmesi şartıyla daha düşük değerde bir paket tura katılma,

(c) Herhangi bir tazminat ödemeksizin sözleşmeden dönme. Sözleşmeden dönülmesi halinde Şirket veya acente; yazılı olarak sözleşmeden dönme bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren yolcunun ödemiş olduğu tüm bedeli herhangi bir kesinti yapmaksızın 14 #ondört# gün içerisinde iade edecektir.

ŞİRKET HERHANGİ BİR SEYAHATTE YETERLİ DOLULUĞA ULAŞAMADIĞI TAKDİRDE SEFER İPTAL ETME HAKKINI SAKLI TUTAR.

Rezervasyon yaptıran Yolcu sayısının seyahatin düzenlenmesi için gerekli olan sayıya ulaşmaması halinde bu durum Şirket tarafından Yolcu’ya seyahatin başlangıcına en az 20 gün varken yazılı olarak (e-mail, sms vs) ya da kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bildirilecek ve Yolcu’nun bu sebeple herhangi bir nam altında tazminat hakkı doğmayacaktır.

8.SORUMLULUKTAN KURTULUŞ KARİNESİ

 İşbu Sözleşme’de belirtilen hallere ek olarak; Şirket veya acente, Sözleşme’ye aykırılığın aşağıdaki hallerden kaynaklanması durumunda sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan da sorumlu tutulamaz:

1) Yolcunun kusurunun bulunması,

2) Sözleşmenin ifası sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen, öngörülemez ve önlenemez bir davranışının ve/veya ihmalinin bulunması,

3) Sözleşmede sayılanlarla sınırlı olmamak kaydıyla mücbir sebep hallerinden birinin bulunması,

4) Şirket’in veya bağımsız hizmet sağlayıcıların gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi,

5) Seyahatin düzenlenmesi için öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle iptal edilmesi ve iptalin sözleşmede öngörülen sürede Yolcu’ya bildirilmiş olması.

9.MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebep halleri, gerekli tüm özen gösterilmiş ve önlemler alınmış olmasına rağmen olağanüstü ve öngörülemez nitelikte olan olaylar nedeniyle ortaya çıkan ve seyahatin başlamasına, devamına veya sonlanmasına engel oluşturan hallerdir. Bu haller; Türkiye’de, sınır komşularında veya paket tur kapsamında gidilecek ülke/ülkelerde, sınır kapılarında ve /veya sınır kapısına komşu ülkelerde, sayılanlarla sınırlı olmamak kaydıyla, deprem, yangın, fırtına vs. doğal afetler, salgın hastalıklar vb. durumlar, uluslararası hava, kara ve deniz ulaşımını engelleyen olağanüstü haller, savaş veya seferberlik halleri, saldırı veya terör hareketleri, sivil kargaşalar, hükümet yaptırımları, ambargo, grevler, lokavtlar, limanların kapalı veya dolu olması, elektrik kesintisi veya kısıntısı, gemiden kaynaklı teknik ve operasyonel sorunlar da dahil olmak üzere Şirket’in kontrolü dışında kalan öngörülemeyen ve tahmin edilemeyen olaylar ve bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü olağanüstü haller veya çalışanları işten alıkoyabilecek hallerdir. Bu hallerde Şirket, Sözleşme’nin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz.

10.YOLCU’NUN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Yolcu’nun yükümlülükleri aşağıdaki gibi olup Yolcu’nun yükümlülüklerine ilişkin diğer hususlar; işbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası niteliğindeki Konuk Sağlığı, Güvenliği ve Davranış Politikası ‘nda (EK) belirtilmiştir.

1) Seyahat sırasında şikâyeti olan bir Yolcu, şikâyetini; mümkün olan en kısa sürede gemideki seyahatle ilgili personele yazılı ve/veya elektronik veri saklayıcı yolu ile bildirmekle mükelleftir.

2) Yolcu, gemi Kaptanının veya Kaptanın yetki devrinde bulunduğu yardımcı kaptanların gemide bulundukları süre zarfında yaptıkları yasal tüm taleplere, güvenlik nedenleriyle veya yasal nedenlerle herhangi bir Yolcuyu, kamaralarını, bagaj ve eşyalarını arama talimatlarına uymakla mükelleftir. Yolcu, bu tür aramalara izin vermeyi burada açıkça kabul eder

3) Yolcu geminin biniş ve iniş saatlerine riayet etmek zorundadır.

4) Yolcu gemi dâhilinde dağıtılan Gemi Bülteni ve Bilgilendirme Formları ve Panoları ile birlikte dâhili anonslarla verilen bilgilendirme, uyarı ve ikazlara koşulsuz ve şartsız riayet eder.

5) Yolcular, seyahat öncesinde tüm tıbbi aşılarını yaptırmış olmalıdırlar ve yanlarında tüm biletleri, geçerli pasaportları, eski vizeleri, ikinci kimlikleri, medikal kayıtları ile program dâhilinde uğranılacak limanlar ve inilecek limanda gerekli olabilecek diğer belgeleri yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

6) Yolcu sağlık ve güvenlik talimatları gereği dışarıdan yiyecek ve içecek sokulmasının yasak olduğunun kabulü ile aksi tespit edilmesi halinde bunların seyahat sonunda iade edilmek üzere gemi güvenliğince alıkonulacağını kayıtsız ve şartsız kabul eder.

7) Her bir Yolcu, seyahate çıkmak için fiziksel olarak hazır ve uygun olduğunu taahhüt eder.

8) Şirket adına yetkili kişi ve/veya Gemi Kaptanı; mutat hayatın gidişatı, gemi içerisindeki ve dışarısındaki toplu hayatın güvenliğinin sağlanması ve korunması amacına dayanarak, davranışları ve tutumu, makul görüşü çerçevesinde gemideki diğer yolcuların konfor ve eğlencesine zarar verebilecek herhangi bir Yolcu’nun herhangi bir limanda gemiye binmesini veya gemiden ayrılmasını reddedebilir.

9) Yolcular, gemiye tehlikeli nitelikte mallar, eşyalar veya her ne tür olursa olsun hayvan getiremezler. Yolcu gemiye her türlü canlı hayvan, ateşli silah, cephane, yanıcı, patlayıcı, kesici, delici madde ve aletler, zehirli veya tehlikeli maddeler getiremeyeceğini kayıtsız ve şartsız kabul etmektedir. Her türlü keyif verici ve uyuşturucu niteliğinde maddenin gemiye sokulması ve gemide kullanılması yasaktır. Aksinin tespit edilmesi halinde, Yolcu; kendisi hakkında en yakın mülki amirliğe yasal bildirimde bulunulacağını, tevkif ve tecrit edileceğini, bu durumun uğranılacak ilk limanda gemiden tahliyesine sebep teşkil edeceğini ve ayrıca bu durumun seyahatinin iptali için haklı neden teşkil ettiğini, bu sebeple seyahat ücretinin kendisine iade edilmeyeceğini kayıtsız ve şartsız kabul eder.

10) Yolcu, yukarıdaki hallerin gerçekleşmesi halinde; diğer yolcuların güvenliği için gerekirse seyahatin sonuna kadar Şirket ve/veya Kaptan’ın kararı ile gözetim altında tutulabileceğini kabul eder.

11) Şirket tarafından ilgili iptal ve/veya değişiklik bildirimlerinin iletilmesi için Yolcu tarafından güncel adres/iletişim bilgileri ibraz edilecektir. Bu adres bilgilerinde herhangi bir değişiklik olması halinde Yolcu tarafından Şirket’e bildirim yapılmaması durumunda bilgiler Yolcu’ya ulaşmaz ise verilen adres/iletişim bilgileri güncel sayılarak bu bildirimlerin ulaşmamasından tamamen Yolcu sorumlu olup Şirket’in bir sorumluluğu doğmayacaktır.

12) Kalkış limanında buluşma saati, seyahat programında belirtilmiş gemi hareket saatinden 4 saat öncedir. Yolcuların gemi kalkış saatinden 4 saat önce limanda olup check-in işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Checkin işlemlerini geminin kalkış saatinden yarım saat öncesine kadar yaptırmayan Yolcular, seyahat ile ilgili tüm haklarını kaybederler.

13) Seyahat bitiminde gemiden çıkışlar, liman görevlilerinin pasaport kontrollerinden ve geminin limana yanaşmasından yaklaşık 1 saat sonra gerçekleşir.

14) Seyahat programı dahilinde gidilecek olan limanlarda geminin limandan kalkış saatinden bir saat önce yolcuların pasaport kontrollerinden geçip gemiye giriş yapmış olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde Kaptanın ve/veya Şirket’in ve yetkililerinin ve/veya ilgili limandaki otoritelerinin; Yolcu'yu gemiye almama hakları mevcuttur. Bu sebepten dolayı gemiye alınmayan Yolcular, masraflarından ve doğacak yasal yükümlülüklerinden bizzat kendileri sorumlu olup bu Yolcuların herhangi bir tazminat hakları bulunmamaktadır

15) Seyahatin son günü, seferin biteceği limanda kabinden ayrılma zamanı; geminin limana yanaşma saati olmalıdır.

16) Tüm misafirlerin, geminin seferin biteceği limana yanaşmasından itibaren en geç 30 dakika içinde gemiden ayrılmaları gerekmektedir.

17) Gemi seyahati kapsamında; Yolcu’nun kalkış limanından bindiği gemiden, seyahat bitiminde yine kalkış limanında inmesi zorunlu olup Yolcu'nun başka bir limanda gemiden ayrılması yasaktır. Aksi halde oluşabilecek her türlü durumdan tüm sorumluluk Yolcu'ya ait olacaktır.

18) Yolcu’nun; işbu Sözleşme’ye ve ekte yer alan Konuk Sağlığı, Güvenliği ve Davranış Politikası’na aykırı davranması halinde Şirket’in veya üçüncü şahısların uğrayacağı her türlü zarardan sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

11. TAŞIMA NEDENİYLE CİSMANİ ZARARLAR VE BAGAJ

Kara ve deniz yoluyla yapılan tüm taşımalar, Şirket’in taşıma koşullarına tabidir. Bu koşul ve şartların kopyaları, istek üzerine Şirket’ten temin edilebilir. Şirket’in deniz yolu ile taşımadan dolayı ölüm, kişisel yaralanma veya bagajların kaybı veya zarar görmesi sebebiyle sorumluluğu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre belirlenecektir. İlgili mevzuat hükümleri; Şirket’in ölüm, kişisel yaralanma veya bagajların kaybı veya zarar görmesi sebebiyle sorumluluğunu sınırlar ve değerli eşyalar için özel hüküm içerir. Şirket, hiçbir durumda; herhangi bir kayıptan, beklenen kar kaybından, gelir kaybından, kullanım kaybından veya diğer fırsatların yitirilmesinden veya benzer nitelikte başka bir arızi veya dolaylı kayıp veya zarardan dolayı mesul olmayacaktır.

1) Bagaj Yolcu tarafından Şirket’e yazılı bildirimde bulunulmadığı sürece, bagajın Yolcu’ya hasarsız teslim edildiğini kabul edilir. Yolcu, bagaj olarak gemiye getirdiği eşyanın cins ve niteliği ile tehlikeleri hakkında doğru beyanda bulunmak zorundadır. Yolcu, beyanlarının doğru olmamasından doğan zarardan Şirket’e karşı sorumludur; bu yüzden zarar gören diğer kişilere karşı ise, bagajın tehlikeli olması veya gemiye gizlice getirilmiş bulunması hali dışında kusurlu olduğu hallerde de sorumludur. Kaptan; kendisine eksik veya yanlış bilgi verilmek suretiyle ya da gemiye gizlice getirilen eşyayı her zaman ve herhangi bir yerde, gemiden çıkarmaya yetkilidir. Seyahat esnasında bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi halinde Yolcu olayın meydana geldiği gemide eşyalarının bir listesini gösteren ve/-veya hasar belirtir bir tutanak düzenlemelidir. Yolcu işbu madde doğrultusunda sigortasından bir ödeme almışsa bu tutar sigortanın bildirdiği hasar bedelinden düşülmesi sonucu belirlenecektir. Para, mücevher, kredi kartı, herhangi bir belge ve değerli eşyalar bu madde kapsam dışında belirlenecektir. Değerli eşyalara (mücevherat, kol saatleri, değerli maddenden yapılmış nesneler kürkler, tablolar, sanat eserleri, nadir eşyalar, cep telefonları ve bunların aksesuarları fotoğraf makineleri ve video kameraları yanı sıra bunların aksesuarları her türlü bilgisayar cihazı optik aksesuarlar tekerlekli iskemleler ve tıbbı cihazlar da) dâhildir.

2) Taşıma Nedeniyle Doğan Cismani Zararlar Şirket; Yolcu’nun gemi kazası yüzünden ölmesi veya yaralanmasından doğan zarardan 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu uyarınca sorumludur. Kazanın savaş, terör, iç savaş, isyan veya istisnai nitelikte, kaçınılamaz ve engellenmesi mümkün olmayan nitelikteki bir doğa olayından veya tamamıyla bir üçüncü kişinin onu meydana getirmek kastıyla gerçekleştirdiği bir fiil veya ihmalinden kaynaklandığını ispatlayan Şirket, sorumluluktan kurtulur. Tazminat, irat şeklinde belirlenirse; ödenecek tazminatın anapara değerinin toplamı bu miktarı aşamaz. Şirket, gemi kazasından kaynaklanmayan ve yolcunun ölümüne ve yaralanmasına sebep olan kazanın doğurduğu zarardan; bu zarara yol açan kazanın meydana gelmesinde kusuru varsa sorumlu olur.

KUSURU İSPAT YÜKÜ YOLCU’YA AİTTİR.

Şirket’in bu maddeye göre sorumluluğu, sadece taşıma sırasında meydana gelen kazaların sebep olduğu zararlara ilişkindir. Zararı doğuran kazanın taşıma sırasında meydana geldiğini ve zararın kapsamını ispat yükü, Yolcu’ya aittir. Bu maddede düzenlenen hükümler, Şirket’in üçüncü kişilere karşı sahip olduğu rücu hakkına, ortak kusur def’ini ileri sürme ve sorumluluğun sınırlandırılmasını isteme haklarına halel getirmez. Şirket tarafından 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda bulunan sınırlara kadar ödenmesi gereken her türlü zarar, Yolcu’nun da kusuruyla orantılı olarak azalacaktır. Şirket, denizyoluyla taşımadan doğan iddialardan dolayı Şirket’in hakkı olan ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde mevcut bulunan (yolcu taşımayla ilgili kendi şartları ve koşulları çerçevesinde sunulanlar da dâhil olmak üzere) tüm haklara (savunma hakları, muafiyetler ile sınırlamalardan yararlanmak hakkı vb.), bir Yolcu’ya karşı yükümlülük taşıdığı ölçüde sahip olacaktır. Zorunlu olarak uygulanması gereken yasal başka bir mevzuat çerçevesinde işbu Sözleşmenin herhangi bir hükmü geçersiz olursa; sadece belirtilen çerçevede hükümsüz kalacak, diğer hükümlerin geçerliliğine halel gelmeyecektir. Şirket’in sorumluluğu hiçbir zaman Taşıma Koşulları’ndaki ve/veya uygulanabilen veya birleştirilen yasal mevzuatlar çerçevesindeki sorumluluğunu aşmayacaktır.

12.ROTA DEĞİŞTİRME HAKKI

Şirket, kendisinin ve/veya Kaptanın yetkisine dayanarak ve/veya mücbir sebeplerin varlığı halinde;

i) Geminin tanıtılan veya olağan rotasından sapılması,

ii) Herhangi bir seyrin geciktirilmesi veya hızlandırılması,

iii) Uğranılacak limanlardan bazılarına uğranılmaması veya uğranılacak limanların değiştirilmesi,

iv) Başka bir gemiyle her açıdan muadil bir taşıma düzenlemesine gidilmesi,

v) Diğer gemilere yardımcı olma veya kendisinin ve/veya herhangi bir gemi kaptanının yetkisi çerçevesinde herhangi bir nedenle haklı görülen benzer bir olayın gerçekleştirilmesi Konularında karar verme yetkisine sahiptir. Bu durumda Şirket; durumun gereklerine göre ve imkânlar çerçevesinde makul bir şekilde hareket edildiği sürece, Yolcu’ya karşı herhangi bir yükümlülük veya mesuliyet altında olmayacaktır.

14. KİŞİSEL VERİLERİN KULLANILMASI VE SAKLANMASINA İLİŞKİN HÜKÜMLER

Kişisel Veri paylaşımı Taraflar arasında iş ilişkisi gereği sözlü, yazılı veya elektronik ortamda ve sair yollarla gerçekleştirilecektir. Şirket hangi aktarım ile gerçekleşirse gerçekleşsin kişisel verilerin korunmasına ilişkin ilgili mevzuatta öngörülen her türlü önlemi almakla yükümlüdür. Şirket, kanunda öngörülen istisnai haller saklı kalmak kaydıyla, paylaşıma konu edilen Kişisel Verilerin ilgili kişilerin açık ve aydınlatılmış rıza doğrultusunda hukuka uygun olarak elde edildiğini ve işlendiğini; hukuka uygun olarak aktarılacak Kişisel Verilerin Yolcu’ya [belirlenecek kişi ve kuruluşlarla] paylaşılmasına ilişkin gerekli aydınlatma ve ilgili kanuni süreçlerin yerine getirildiğini, bu kapsamda kişisel veri sahiplerine Kanun’un 10. maddesi kapsamında gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını; aksi takdirde Yolcu’nun KVKK ve ilgili mevzuata aykırılık sebebi ile herhangi bir hukuki veya cezai yükümlülüğünün doğması durumunda Şirket meydana gelebilecek zararlardan sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Şirket, ilgili verileri yalnızca paylaşılma amacı ile sınırlı olarak, karşı tarafın talimatları doğrultusunda işleyeceğini ve saklayacağını, kanundan kaynaklanan istisnalar haricinde Yolcu’nun yazılı muvafakati olmadan, paylaşım amacı dışında veri işleme faaliyetinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Şirket, Kişisel Verilerin paylaşılması aşamasında, veri güvenliğine ilişkin KVKK’da öngörülen yükümlülükleri yerine getirmek üzere her türlü teknik ve idari önlemleri almak zorundadır. Bu çerçevede, Şirket; kanun, ilgili mevzuat ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen tüm yükümlülükleri tam ve eksiksiz olarak yerine getireceğini, aksi takdirde ilgili mevzuata aykırılık sebebi ile oluşacak tüm zararlardan sorumlu olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder. Şirket personelinin, alt çalışanlarının ve kendisine bağlı olarak çalışan diğer kişilerin kişisel verilere erişim ve işleme yetkilerini kişisel verilere ilişkin mevzuata uygun olarak tanımlayacağını; personeline, alt çalışanlarına ve kendisine bağlı olarak çalışan diğer kişilere Kanun ve ilgili mevzuatta belirtilen yükümlülükleri kapsamında bilgilendirme yapacağını, bu Sözleşme’nin imzasından sonra işten ayrılmış olsalar dahi personelinin, alt çalışanlarının ve kendisine bağlı olarak çalışan diğer kişilerin işbu Sözleşme ’de belirtilen yükümlülüklere aykırı davranmayacaklarını ve böyle davranmaları halinde ilgili tarafın idari para cezaları dâhil ve fakat bununla sınırlı olmamak üzere doğacak her türlü menfi ve müspet zarardan doğrudan sorumlu olacağını kabul ve beyan eder. Kişisel Verilerin yetkisiz kişilerce elde edilmesi halinde, Şirket, Yolcu’yu derhal bilgilendirmek ve yetkisiz erişimin sonlandırılmasına ilişkin gerekli aksiyonların derhal alınmasını sağlamakla yükümlüdür. Kişisel Verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesi veya işlenen Kişisel Verilerin ilgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesi veya yok edilmesinin talep edilmesi halinde, Şirket İlgili Kişilerin bu taleplerini yerine getirmekle yükümlü olacaktır. Taraflar, Kişisel Verilerin hukuka ve ilgili mevzuata aykırı olarak işlenmesinden veya yetkisiz kişilerin Kişisel Verilere erişiminden dolayı meydana gelecek zararlardan ilgili kişilere karşı müteselsilen sorumlu olacaklardır. Taraflar arasında akdedilmiş işbu Sözleşme’nin yahut mevcut hukuki ilişkinin sona ermesi halinde Şirket, elde ettiği Kişisel Verileri, ilgili mevzuattan kaynaklanan saklama yükümlülükleri veya ilgili Kişisel Verilerin saklanmasının gelecekte doğabilecek uyuşmazlıklar bakımından yasal yollara başvurma hakkının kullanılabilmesi için gerekli olduğu haller saklı kalmak üzere, KVKK’da öngörülen usul ve esaslara uygun olarak geri dönülemeyecek bir biçimde ve derhal imha etmeyi taahhüt eder.

15. YOLCUNUN KVKK UYARINCA KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ HAKLARI

6698 sayılı KVKK 11. maddesi 07 Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, ( Yolcu’nun ) Kişisel Veri sahibinin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir: Kişisel Veri Sahibi, Firmamıza (veri sorumlusu) başvurarak kendinizle ilgili olarak;

1. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

2. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

3. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

5. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

6. KVKK’nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

7. Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,

8. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

9. Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, Haklarına sahiptir.

16. KİŞİSEL VERİLERİN KULLANIM ALANLARI VE İŞLENME SEBEPLERİ

Yolcu’nun satın almış olduğu hizmet kapsamında, toplanan ve işlenen sözlü, yazılı, elektronik ve internet ortamında kişisel verilerinin (ad, soyada, TC kimlik numarası, adres, telefon, iş veya özel e-posta adresi, pasaport bilgileri kişisel veri olarak tanımlanan bilgiler ), işin yapılması ve hizmetin eksiksiz olarak yerine getirilebilmesi amacıyla; Rezervasyon işlemlerinizin yapılabilmesi, Ulaşım hizmetinizin eksiksiz olarak yapılabilmesi, Vize işlemlerinizin yapılabilmesi, Seyahatlerinizin sağlıklı şekilde yerine getirebilmesi, Korona virüs nedeniyle birey ve toplum sağlığının korunması için, Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda ve hukuki uyuşmazlıklarda, talep halinde ve mevzuat gereği savcılıklara, mahkemelere ve ilgili kamu görevlilerine bilgi verebilmek için; 6698 sayılı KVKK ve ilgili ikincil düzenlemelere uygun olarak işlenecektir.

17. UYGULANACAK HUKUK VE TEBLİGAT ADRESİ İşbu Sözleşmenin ve eklerinin uygulanması ve yorumlanması ile işbu Sözleşmeden doğacak her türlü uyuşmazlık halinde Türk Hukuku uygulanır. Taraflar arasında doğacak ihtilaflarda Antalya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Tarafların yazılı olarak belirttikleri adresler, bu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal tebligat adresi kabul edilecektir. Bu adreslerde meydana gelecek değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmediği müddetçe, bildirilen adreslere yapılacak bildirimler geçerli ve usulüne uygun tebligat olarak kabul edilecektir. Taraflar, seyahat broşür/kataloğunun işbu Sözleşmenin eki niteliğinde olduğunu bu konuda bir ihtilaf bulunmadığını kabul ve beyan etmişlerdir.

EK : -Konuk Sağlığı, Güvenliği ve Davranış Politikası AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#494
LOKASYON:
Yunanistan
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Çeşme Limanı 12:00
BİTİŞ:
Çeşme Limanı 09:00
İPTAL POLİTİKASI:
2- İPTAL – DEVİR - İADE 2.1 Acenta, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi 24 saat önceden bilgilendirmek şartı ile iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. 2.2 Tüketici, yurtiçi turlarda ulaşım aracı olarak otobüs ile yapılacak 1 – 2- 3 gece konaklamalı turlarda hizmetin başlamasına 5 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine ödeme yaptığı biçimde iade edilir. Hizmetin başlamasına 4-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.3 Tüketici, yurtiçi turlarda ulaşım aracı olarak otobüs ile yapılacak 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda hizmetin başlamasına 7 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Hizmetin başlamasına 6 - 0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.4 Tüketici, ulaşım aracı olarak otobüs ile yapılacak Günübirlik turlarda hizmetin başlamasına 3 Gün öncesine kadar iptal talep etmesi durumunda ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Hizmetin başlamasına 2-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.5 Promosyonlu, İndirimli, Özel Tarihler (Bayramlar, Yılbaşı, Festivaller vb.) tüm yurtiçi ve yurtdışı ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal, devir, değişiklik hakkına sahip değildir. 2.6 Tüketici, yurtiçi turlarda ulaşım aracı olarak uçak ile yapılacak turlarda hizmetin başlamasına 15 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine ödeme yaptığı biçimde iade edilir. Hizmetin başlamasına 14-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.7 Tüketici, yurtdışı turlarda ulaşım aracı olarak uçak ile yapılacak turlarda hizmetin başlamasına 30 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine ödeme yaptığı biçimde iade edilir. Hizmetin başlamasına 30-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.8 Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 7 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce yazılı olarak ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acentaya belgesiyle birlikte sunulmalıdır. 2.9 Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 24 saat sonrasına kadar, alınan tur hizmeti Tüketici tarafından iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Ancak erken rezervasyon, promosyon, özel ürün ve indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak Acenta’sına sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 24 saatten daha fazla bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir. 2.10 Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acenta, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 6 saat içerisinde iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 3 - İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ 3.1 Tüketici satın aldığı hizmetin tamamını ödemesi durumunda sistemde belirtilen tutarda iptal iade bedelini ödeyerek aşağıda yazılı olan şartlar sağlandığı durumlarda tamamını ödeme yaptığı şekilde iade alabilir. Ön ödemeli rezervasyon yaptıran tüketici(ler) bu ödenekten faydalanamaz. 3.2 İptal iade güvence paketi satın alan tüketici araç ilk hareket saatinden 48 saat öncesine kadar iptal talebinde bulunabilir. Acenta tüketiciye iptal iade bedeli dışında kalan tutarı ödeme yaptığı şekilde iade eder. 3. İptal iade güvence paketi satın almayan tüketici(ler) yurtiçi konaklamalı ve günübirlik turlarda hizmet sözleşmesinin 2. maddesindeki koşullar uygulanır. 3.4 İptal iade güvence paketi özel ürün ve yurtdışı turlarında geçerli değildir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
12 EUR
Gemi içi Servis Ücreti

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
100 EUR
SelectumBlu Vize Hizmeti ()
150 EUR
Selectum Blu Liman Vergisi ()
15 EUR
Yurtdışı Sağlık Sigortası Kişi başı ()

4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

529

en düşük kişi başı