EN İYİ FİYAT
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
 • Otobüsle Büyük Avrupa Turu: 10 Gece Otel Konaklamalı
10 Gece Otel Konaklamalı

Koşa koşa değil, doya doya gezin!

ORTA AVRUPA’dan BATI AVRUPA’ya
AKDENİZ Sahillerinden, İTALYA ve BALKANLAR’a

 BÜYÜK AVRUPA TURU 

14 ÜLKE – 11 BAŞKENT – 20 ŞEHİR 

2 AĞUSTOS  - 17 AĞUSTOS 2024 (16 Gün-15 Gece) 


HOLLANDA – AMSTERDAM (Başkent)
İTALYA – SANREMO-PİSA-FLORANSA-VENEDİK-ROMA (Başkent)
VATİKAN – VATİKAN
BELÇİKA – BRÜKSEL (Başkent)
FRANSA – PARİS (Başkent)-CANNES-NICE
MONAKO PRENSLİĞİ – MONTE CARLO
AVUSTURYA – VİYANA (Başkent)
MACARİSTAN – BUDAPEŞTE(Başkent)
ÇEKYA – PRAG(Başkent)
HIRVATİSTAN – ZAGREB(Başkent)
BULGARİSTAN – SOFYA(Başkent)
MAKEDONYA – ÜSKÜP(Başkent)
SIRBİSTAN – BELGRAD(Başkent)
YUNANİSTAN – SELANİK-KAVALA

TÜM ŞEHİR TURLARI - ŞEHİR GİRİŞ, KONAKLAMA ve TURİST VERGİLERİ,
OTELLERDE ALINAN KAHVALTILAR
HEPSİ FİYATA DAHİL!

1690 EURO'ya Avrupa turuna katılma fırsatını kaçırma!
Kampanya sonrası satış fiyatı 1890€!

Seyahatiniz boyunca eviniz gibi...
İzmir Gezi Fırsatları ile Avrupa Turu Programında samimi dostluklar edinip kaliteli zamanlar geçirerek, avrupanın en gözde şehirlerinin olduğu, gezginler için tasarlanmış dolu dolu rotalar keşfedeceksiniz.
Tatil yapma şekliniz. Yaşama şekliniz. Eğlenme şekliniz… Samimi dostluklar ve farklı rotalarımız sayesinde dünyanızı yeniden yaratacaksınız.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İZMİR – BURSA – İSTANBUL – EDİRNE – KAPIKULE (02.08.2024) 1 gün programını görmek için tıklayınız

12 Ağustos günü sabah, siz değerli konuklarımıza seyahatiniz öncesi iletilecek alınış duraklarımız ve saatlerde buluşuyor ve İzmir’den hareketle Bursa, İstanbul ve Edirne’den turumuza dahil olacak gezginlerimizi de alarak büyülü yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaşacağımız Kapıkule sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Haskova yolunu takip ederek, güzergahımız üzerinde vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından gezimize başlıyoruz.

2.

Gün
SOFYA – BELGRAD (03.08.2024) 2 gün programını görmek için tıklayınız

Yolculuğumuz esnasında serbest olarak alacağımız kahvaltı ve ihtiyaç molamızın ardından kısa bir seyahat sonrası Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde kentte panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı gezilebilecek yerler arasındayken, Ulu Önder Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız oluyor. Gezi sonrası Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasında bulunuyor. Akşam yemeği için rehberimizden tavsiye alabilirsiniz. Şehir turu sonrası otelimize hareket. Konaklama Belgrad’daki otelimizde.

3.

Gün
BELGRAD – BUDAPEŞTE (04.08.2024) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alınacak erken kahvaltının ardından Novisad üzerinden keyifli bir yolculukla Macaristan’ın görkemli başkentine varıyoruz. Orta Avrupa’nın kalbi, doğunun Paris’i, özgürlüğün başkenti gibi tanımlamaları olsa da Budapeşte’ye en yakışan tanım Tuna’nın incisi olsa gerek.
Tuna nehrinin hayat verdiği, Buda ve Peşte olarak iki farklı kentin birleşmesiyle oluşuyor Budapeşte. İhtişamlı mimarisi, cıvıl cıvıl sokakları, Osmanlı döneminden kalan kaplıcaları, her biri ayrı güzellikteki köprüleri, kentin her yerini süsleyen heykelleri ve ışıl ışıl gece siluetiyle büyüleyici bir şehir. Romantik ve huzurlu olmasının yanında savaşların ve taşıdığı sosyalizm döneminin izleri yüzünden hüzünlü bir tarafı da var. Yaşadığı olumsuzluklar ve yıkımlardan güçlü bir şekilde çıkmış olan şehir, bugün Avrupa’nın en yüksek enerjili, en dinamik ve en çok ziyaret edilen başkentlerinden biri. Budapeşte şehir turumuzda ilk göreceğimiz yer tüm şehir ve bu güzel şehri ikiye ayıran Tuna Nehri manzaralı Gellert Tepesi. Bu güzel manzaranın tadını çıkarıp fotoğraflarımızı çekildikten sonra, Budin Kalesi’ne geçiyoruz. Kaleyi ve Balıkçı Tabyası’nı gezerek, Zincirli Köprü üzerinden şehrin Peşte tarafına geçip keşfimize devam ediyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınan Kahramanlar Meydanı ilk durağımız oluyor. Sonrasında Tuna Nehri kıyısındaki ayakkabıların hüzünlü hikayesini yerinde dinledikten sonra Macaristan Parlamento Binası’nı görüyoruz. Şehir merkezi gezimizi Vaci caddesinde sonlandırıyoruz. Alışveriş için serbest zamanımız başlıyor. Daha sonrasında nehir kenarındaki yapılarının ışıklandırmlarıyla ünlü Budapeşte’de, Tuna Nehri’nde tekne turuna katılıyoruz (EKSTRA). Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde.


4.

Gün
BUDAPEŞTE – VİYANA - PRAG (05.08.2024) 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. 3 saatlik keyifli yolculuğumuz bizleri Viyana’ya ulaştırıyor. Viyana’da ilk noktamız Schönbrunn Sarayı. Her yıl 9 milyona yakın ziyaretçi ağırlayan, Avusturya’nın en çok ziyaret edilen tarihi yapısı olan ve muhteşem bahçelerin arasında yer alan Schönbrunn Sarayı, Avusturya’nın zengin tarihi geçmişini simgeliyor. 1441 odalı sarayın 45 İmparatorluk Dairesi, bahçeleri, hayvanat bahçesi ve Palm House yapısı ziyarete açık. İsmi, ‘Güzel bir bahar’ anlamına gelen Schönbrunn Sarayı, ismini sarayın yakınlarındaki doğal su kaynağından alıyor. Ünlü İmparatoriçe Sisi’nin eşi Franz Josef’in doğduğu ve 86 yaşında ölene kadar yaşadığı saray, yazlık hanedan sarayı olmasına rağmen Maria Theresa başta olmak üzere birçok imparator ve imparatoriçenin Hofburg Sarayı yerine yaz-kış yaşamayı tercih ettiği yer olmuş. Daha sonrasında 1.Viyana’ya geçiyoruz. Mimarisi, müziği ve mutfak kültürü Viyana‘yı turistik anlamda popüler kılan etmenlerden sadece birkaçı. Kenti eşsiz bir tatil destinasyonu haline getiren diğer değerleri tanımak için tarihine ışık tutan müzeleri gezmek ve kültürel zenginliğinin aynası olan festivallere katılmak gerekiyor. Yüzük Caddesi etrafındaki panoramik turumuz esnasında Viyana Opera Binası, Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Doğa Müzesi, Halk Bahçesi Parkı, Hofburg Sarayı, Viyana Meclis Binası, Belediye Binası ve Viyana Teknik Üniversitesi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Kartner Caddesi’ni geziyor ve alışveriş yapıyoruz. Kartner Caddesi gezisi esnasında Veba Sütunu, Viyana Dom Katedrali ve Schwedenplatz’ı geziyoruz. Viyana gezimiz sonunda Prag’a hareket ediyoruz. Kente varışımızın ardından dinlenmek üzere konaklayacağımız Prag’daki otelimize yerleşiyoruz.

5.

Gün
PRAG - AMSTERDAM (06.08.2024) 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Prag gezimize başlıyoruz. Prag, Vltava Nehrinin iki yakasında, Bohemya’nın merkezinde yer alıyor. 1000 yıldır Çekya‘nın politik, kültürel ve ekonomik merkezi. Londra, Paris, Roma, Madrid ve Berlin’in ardından Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 6. şehri olarak dünyanın en popüler turist merkezlerinden Prag, diğerlerinden daha küçük bir şehir olsa da Arnavut kaldırımlı sokakları ve zaman yolculuğuna davet eden tarihi noktaları ile her daim kalabalık. Bir ismi de ‘Bin Kuleler Şehri’ olan Prag’ın, 1100 yıllık şehir silueti, kenti Avrupa’nın en değerli mücevherlerinden birisi haline getiren sayısız muhteşem kilise çatılarını yükselen eski kulelerden oluşuyor. Baktığınız her yer sapasağlam duran antik Prag Kalesi’ne kontrast oluşturacak şekilde gotik, barok, Rönesans ve yeni sanat stilinde en iyi eserlerle donatılmış durumda. İlk noktamız Prag Kalesi. Prag Kalesi’ni ve kale içerisinde bulunan muazzam mimarisiyle göz dolduran Aziz Vitus Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında 2. Dünya Savaşı sırasında Hitler’in bile bombalamaya kıyamadığı Prag kentini keşfimiz devam ediyor. Şehri ikiye ayıran Vltava Nehri üzerindeki en güzel köprüden geçerek Eski Şehir’e doğru hareket ediyoruz. Karl Köprüsü üzerindeki heykelleri yerinde gözlemledikten sonra Astronomik Saat, Tyn Klisesi gibi büyüleyici yapıların bulunduğu Old Town Meydanı’na gidiyoruz. Yüzyıllardır korunan Orta Çağ mimarisini bol bol fotoğraflayarak albümlerimizdeki yerini aldırıyoruz. Akşam isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek Yemekli-Limitli içecekli Vltava Nehri Tekne gezisine katılıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik programın ardından zamanını serbest olarak geçiren konuklarımızla ve aracımızla buluşuyor ve Avrupa’nın gözde kentlerinden biri olan Amsterdam’a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz

6.

Gün
TAM GÜN AMSTERDAM (07.08.2024) 6 gün programını görmek için tıklayınız

Gece yolculuğumuzun ardından sabah erken saatlerde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dayız. Şehri hem gündüzüyle hem de gecesiyle görüp gezecek kadar zamanımız olacak. Önce, şehir ile ilgili genel bir bilgilendirme alarak panoramik bir gezinti yapıyor, rotamızın en kuzey şehrini keşfe çıkıyoruz. Amsterdam, insanı kendisine hayran bırakacak etkileyici bir mimariye ve eğlenceli bir atmosfere sahip güzel bir şehir. Güzel kelimesi aslında Hollanda’nın başkenti Amsterdam‘ı tarif etmek için biraz basit kalıyor. Çünkü bu şehir sadece önemli turistik yerleriyle gezilip-görülecek bir yer değil aynı zamanda sunduğu özgür atmosferi, güvenli sokakları, nefis kafeleri, eğlenceli gece hayatı ve etkileyici müzeleriyle tam da yaşanılacak bir şehir. Amsterdam’ın en güzel yanı ise herkes için mutlaka yapılacak bir şeylerin olması. Dilerseniz kafanızı dinlemek için etrafta biraz gezebilir, bisikletle dolaşabilir, sanat galerilerini ziyaret edebilir veya biraz romantizm yaşayabilirsiniz. Amsterdam’da bunların hepsi var. Amsterdam’daki bisiklet trafiğine dikkat ediyoruz, çünkü bu şehirde en pratik ulaşım bisiklet. Dolayısıyla ciddi bir yoğunluk söz konusu. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel bu şehirde bol bol gezip önemli noktaları ziyaret ediyoruz. Dam Meydanı, Amsterdam kanalları, Red Light District, Van Gogh Müzesi, Rijks Müzesi, Vondelpark, Anna’nın Evi, Mademe Tussauds Müzesi ve Heineken’s Experience dolu dolu Amsterdam gezimiz esnasında göreceğimiz yerler. Sonrasında otele hareket. Konaklama Amsterdam’daki otelimizde.

7.

Gün
AMSTERDAM – BRÜKSEL – PARİS (08.08.2024) 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizdeki alacağımız erken kahvaltı sonrası yolculuğumuza başlıyor ve Belçika’nın en güzel şehirlerinden biri olan Brüksel’e doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 3 Saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Belçika’nın başkenti ve gurur kaynağı Brüksel’e ulaşıyoruz. Çikolata ve biraları, dantelleri ve çiçek pazarlarıyla Avrupa‘nın günümüze kadar gelebilmiş önemli orta çağ kentlerinden biri olan kent, gerçek anlamda büyülü bir dünya. Burjuva yaşam, büyüleyici ve harika bir atmosfer ve politika Brüksel’in eş anlamlarından dersek yanlış olmaz. Brüksel’de gezilecek önemli yerler; Unutmayalım ki Belçika çikolatasıyla ünlü bir ülke. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım Grand Palace Hotel De Ville, Manneken Pis ve Mini Europe. Gezimizin ardından Belçika’dan ayrılıyor ve Paris’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Fransa’nın başkentine varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Paris’teki Otelimizde.

8.

Gün
TAM GÜN PARİS (09.08.2024) 8 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Paris gezisine seri bir şekilde başlıyoruz çünkü bu şehir gerçekten çok güzel ☺

Aşıklar Şehri’ ne, herkesin göz bebeği Eyfel’i dünya modasının gözdesi, dünyanın en çok ziyaret ettiği o görkemli Paris’e doğru yola çıkıyoruz. En az sizin kadar, defalarca gitmiş olmamıza rağmen bizi de hep heyecanlandırıyor bu aşk kokulu şehir. Bu görkemli şehri 324 metre yükseklikten izlemek isteyen katılımcılarımıza eşsiz bir manzara sunuyor Eyfel. Paris gerçekten gözlere hitap eden şehir. Siyahi abilerimizin ilgisi sizleri rahatsız etmesin, selamın aleyküm deyip pazarlığa girebilirsiniz ve burdan bir çok arkadaşınıza çok uygun fiyata Eyfel anahtarlıkları ya da magnet alabilirsiniz, 5 tanesini 1 euroya alan katılımcımız zengindir ☺

Sizler için özel olarak hazırladığımız haritalar elimizde ve zaman serbest zaman, keşfedin bu güzel şehri. Aşıklar köprüsü için Eyfel’e sırtınızı verip nehir kıyısından devam edip sağa doğru yürüyün, evet o güzel köprü dillere destan Aşıklar Köprüsü. Siz de bir kilit asın ve seyahat aşkınızı ölümsüzleştirin☺

Şimdi size Paris’te gezilecek yerleri söylüyoruz. Her akşam 21:00’dan sonra saat başı yapılan Eyfel ışık şovunu en güzel manzaradan izlemeniz için rehberimizden tüyo alabilirsiniz. Paris’te Gezilecek Önemli Yerler; Louvre Müzesi, Champs-Elysees Bulvarı, Notre Dame Katedrali, Arc de Triomphe (Zafer Takı), Ressamlar Tepesi ve Concorde Meydanı. Dolu dolu geçen bir günün ardından otobüsümüze biniyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Bu geceyi otobüsümüzde yolculukla geçireceğiz.


9.

Gün
PARİS – CANNES – NİCE – MONTE CARLO - SANREMO (10.08.2024) 9 gün programını görmek için tıklayınız

Gece yolculuğumuzun ardından yeni günün ilk durağı Cannes. Çoğumuzun Cannes Film Festivali ile tanıdığı şehir, Fransa’nın en özel kasabalarının başında geliyor. Şehir tarihi dokusu, doğal güzellikleri, limanı ve daha pek çok güzelliği ile Fransa’nın gezilecek yerleriyle ünlü şehirlerinden biri. Merkezin batısında kalan Le Suquet (Eski Şehir) bölgesi şehrin en tarihi ve keyifli sokaklarını barındırıyor. Burada pek çok sanatçıyla ilgili duvar resimleriyle süslenmiş evlerin arasında harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Le Vieux Port; Birbirinden pahalı yatların sıralandığı liman, Cannes gezilecek yerler listesinde size şehrin lüks yanını görme imkanı sunuyor. Burada keyifli zamanlar geçirebileceğiniz pek çok mekan sizleri bekliyor. La Croisette üzerinde bulunan festival binası meşhur Cannes Film Festivali’nin gerçekleştirildiği yer. Burada kim bilir kaç ünlü isim bulunmuş ve o kırmızı halıda yürümüştür. 1949 yılında inşa edilen bina çok fazla mimari ya da tarihi bir öneme sahip değil ancak Cannes’a gelmişken burayı görmeden ve bina önündeki halıda bir hatıra fotoğrafları çekinmeden olmaz… Buradaki keyfli zamanın ardından Nice üzerinden bizleri büyüleyecek başka bir güzel ülkeye ve şehre gidiyoruz. Monaco Prensliği…Fransa’ya bağlı özerk bir bölge olan Monte Carlo’da rüya gibi bir gezi bizleri bekliyor. Lüks arabaların, kumarhanelerin ve muhteşem mimarinin büyüsüyle kenti geziyor ve konaklama için Sanremo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Sanremo yakınlarındaki otelimizde.


10.

Gün
SANREMO – PİSA - ROMA (11.08.2024) 10 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Akdeniz boyunca yolculuğumuzda bizleri muhteşem manzaralar bekliyor. Yolculuğumuz bizleri gezimizin İtalya bölümüne ulaştırıyor. İlk noktamız İtalya denince akla gelen şehirlerden biri olan Pisa. Birbirinden güzel mimarileri ile görenleri kendine hayran bırakan İtalyan şehri Pisa, gezilecek yerleri, tarihi dokusu ve muhteşem atmosferiyle sizlere harika bir gezinin kapılarını aralıyor. Şehrin simgesi haline gelen Pisa Kulesi, 1063 yılında yaptırılan Pisa kentinin Piazza dei Miracoli meydanında yer alan İtalya’nın dünyaca ünlü yapılarından biridir. 56 metre yüksekliğindeki kulenin tepesine 294 basamaklı bir merdivenle çıkılmakta ve turistler bu noktada fotoğraf çektirebilmek için uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Temelde düz olarak inşa edilen çan kulesi, yapının yer aldığı toprak elverişsiz olduğu için çökmek yerine eğilmeye başlamış ve bugünkü halini almıştır. Avrupa’da dev bir akım olan Orta Çağ sanatının en önemli merkezi olan Piazza dei Miracoli – Katedral Meydanı, kent merkezinde yer alan 8 bin 87 hektarlık bir alan üzerine kurulu meydandır. Dünyanın en iyi mimari komplekslerinden biri olan meydan, Katolik Kilisesi tarafından da kutsandıktan sonra etrafı dört büyük dini yapı tarafından çevrelenmiştir. Diğer yandan Katedral Meydanı, 1987 yılından beri UNESCO tarafından koruma altına alınan Pisa’nın en ünlü turistik meydanlarından biridir. Roma Katolik Katedraline adanan Pisa Katedrali, Romanesk mimarisinin dikkat çeken örneklerinden birini gözler önüne seriyor. 1092 yılından beri varlığını koruyan dini yapı, İtalya’nın ünlü mimarları Busheto ve Rainaldo tarafından tasarlanmış şehrin en turistik noktalarından biri. Pisa gezimiz sonrası Roma’ya hareket ediyoruz. Roma, antik dönemden bu yana, sadece Avrupa’nın değil, dünyanın merkezinde olmayı başarmış şehirlerden birisi. Roma İmparatorluğuna başkentlik yapmış bu şehir bugün Avrupa kültürünün merkezleri arasında yer alıyor. Rönesans başyapıtları, modern mimari ve yapıların her birinin ahenkle dağıldığı şehrin tarih kokan daracık sokaklarında herkese hitap edecek sürprizler bulabiliyorsunuz. Tiber Irmağı üzerinde yedi tepe üzerine kurulmuş Roma, şüphesiz dünyanın en özel şehirlerinden biri. 3000 yıllık tarihi, Ortaçağ, Barok ve Rönesans izleriyle yaşayan cıvıl cıvıl meydanları, ihtişamından ödün vermeyen dünyaca ünlü yapılarıyla hem Avrupa’nın hem de dünyanın en çok ziyaret edilen kentlerinden biri Roma’ya ulaştıktan sonra serbest zamanımızı alıyor, yeniden buluşmamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Roma’daki otelimizde.

11.

Gün
VATİKAN - ROMA (12.08.2024) 11 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından Vatikan’a hareket ediyoruz. Avrupa’nın en küçük ülkesi Vatikan’a hoş geldiniz! San Pietro Meydanı’na hareket ediyoruz ve Hristiyanlığın Merkezi’ni keşfe başlıyoruz. Vatikan ya da resmi ismi ile Vatikan Şehir Devleti, İtalya’nın Roma şehrinde, Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi. Bir yandan da dünyanın metrekare başına en çok turist düşen kenti. Roma’nın içinde, yüksek duvarlarla çevrili Vatikan dünyanın en değerli müzelerine ve sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Katoliklerin dini merkezi olan Vatikan, Aziz Petrus Meydanı, Aziz Petrus Bazilikası her biri sanat eseri olan Vatikan Müzeleri ve Vatikan Bahçeleriyle her santimetre karesi sanatla, sanatçılarla yoğurulmuş özel bir bölge. İsviçreli Muhafızlar Kıtası olarak da bilinen geleneksel muhafızlardan oluşan 100 kişilik küçük bir orduyla korunuyor. Aziz Petrus Meydanı ve Aziz Petrus Bazilikası Vatikan’da göreceğimiz önemli noktalardan. Aziz Petrus Bazilikası, İsa’nın havarilerinden Petrus’un gömülü olduğuna inanılan yerde, 1506 ile 1626 yılları arasında inşa edilmiş ve onun adı verilmiş. Michelangelo’nun çarmıha gerilen İsa’nın cansız bedeninin annesi Meryem’in kollarında yatmakta olduğu önemli heykel ilk şapelde yer alıyor.

Sonrasında Roma şehir gezimize devam ediyoruz. Roma’nın 7 tepesinden birin olan Palatino Tepesi üzerine kurulu Roma Forumu da Kolezyum’a yakın. Burayı görünce Roma neden açık hava müzesi olarak anılıyor kolayca anlaşılıyor. Orijinal ismi Forum Romanum olan bu yer antik Roma medeniyetinin yükseldiği yer. Antik Roma döneminin şehir merkezi olan Roman Forum, adaletin sağlandığı ve ticari faaliyetlerin yürütüldüğü, siyasi, ekonomik ve dini işlerin karara bağlandığı, kısacası devlet işlerinin toplu olarak yerine getirildiği kompleks bir yapı. Roma Forumu’nun büyüyüp gelişmeye başlamasının hikayesi aslında 3000 yıl öncesine dayanıyor. Roma denince akla en çok Colleseum gelir. MS 80 yılında tamamlanmış ve 55 bin kişilik bu ihtişamlı yapıyı görüyoruz. Venedik Meydanı anlamına gelen Piazza Venezia, şehrin en ünlü meydanlarından biri. Meydanın ortasındaki devasa bir anıt var. Çevresinde birçok restoran ve kafenin bulunduğu, oldukça kalabalık ve canlı olan meydanın sağındaki cadde üzerinde St. Maria Maggiore Bazilikası yer alıyor. Özellikle geceleri ışıklandırmalar eşliğinde ayrı bir cazibeye sahip olan meydana gece turlarıyla turist grupları geliyor.

İtalya’ya gidenler işin olmazsa olmaz bir yer var; meşhur mu meşhur barok tarzı çeşme Fontana Di Trevi veya bizdeki adıyla Aşk Çeşmesi. Buraya gelen herkes Roma’ya yeniden gelmek için sırtını çeşmeye dönüp sağ eliyle sol omuzunun üstünden çeşmeye para atıyor. İnanca göre çeşmeye bir bozuk para atmanın bir gün Roma’ya dönüleceğine, iki tane bozuk para atmanın Romalı güzel bir kıza aşık olunacağına, üç tane bozuk para atmanın ise Roma’da birisi ile evleneceğine işaret ettiğine inanılıyor. Roma’ya gelen hemen her turistin gidip basamaklarında oturup dinlendiği ve meydanı izlediği İspanyol Merdivenleri diğer noktamız. Fransa Kralı himayesinde bulunan Trinita dei Monti Kilisesi ile İspanyol Meydanı’nı birbirine bağlamak amacıyla inşa edilmiş. Roma döneminden Roma’ya miras kalan bir diğer görkemli mimari yapı ise Pantheon. Tanrıların Tapınağı olarak adlandırıyor. Tanrılara şükretmek için Augustus’un damadı Agrippa tarafından yaptırılmış. Tam 43 metrelik kubbesiyle bir mimari şaheser. Roma’nın en büyük meydanlarından biri olan Popolo Meydanı (Piazza del Popolo) şehrin kuzey girişinde bulunuyor. Orijinal şeklini Fransız asıllı Romalı mimar Giuseppe Valadier 1809–1816 arasında vermiş. Avrupa’nın da en güzel meydanları arasında sayılan meydan adını Santa Maria del Popolo Bazilikasından alıyor ve ‘Halk Meydanı’ anlamına geliyor. Meydanı Neptün Çeşmesi ve Obelisk Çeşmesi süslüyor. Dolu dolu geçen bir Roma gününün ardından serbest zaman ve sonrasında ülkenin en gözde kentlerinden bir diğeri olan Floransa’ya hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından akşam yemeği için alacağımız serbest zamanın bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Floransa’daki otelimizde.


12.

Gün
FLORANSA – VENEDİK - TREVİSO (13.08.2024) 12 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısnın ardından Floransa’yı keşfe başlıyoruz. Michelangelo Tepesi. Tüm Floransa’yı manzaramıza sunan bu muhteşem yerde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından şehir merkezine hareket.

Vecchio Köprüsü ve üzerinde bulunan dükkanları geziyor sonra Signoria Meydanı’na geçiyoruz. Neptün Çeşmesi, Medusa Başlı Perseus Heykeli, Michelangelo tarafından yapılan Davut Heykeli’nin replikası bu meydanda bulunuyor. Ayrıca Floransa’nın en ikonik yapılarından biri olan Vecchio Sarayı da bu meydanda yer alıyor. Ardından katedrali daha yakından göreceğimiz Duomo Meydanı’na hareket ediyoruz. Gezilerimizin ardından serbest zamanımız başlıyor. Ardından rehberimizin belirleyeceği yer ve saatte buluşup Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik gezimize başlıyoruz. Venedik’e gidebilmek için liman yakınlarında otoparkta otobüsümüzden iniyor ve bizleri San Marco Meydanı’na ulaştıracak olan vapuretto’ya biniyoruz(ekstra). Tekne yolcuğumuz sonrası Venedik’i keşfe başlıyoruz. Meydana varışımızla birlikte Venedik gezimiz başlıyor. Meydanda bulunan San Marco Kilisesi ve Dükler Sarayı gezilecek ilk noktalarımız. Dileyen misafirlerimiz bu güzel şehri gondol turu(ekstra) ile taçlandırarak kanallar içerisinde gezebilir. Büyük Kanal üzerinde bulunan Rialto köprüsü önünde kartpostallık fotoğraflar çekinebilir ve hediyelik alışverişi yapabilirsiniz. Venedik gezimiz sonrası otelimize hareket. Konaklama Treviso’daki otelimizde.


13.

Gün
TREVİSO – ZAGREB (14.08.2024) 13 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Zagreb’e hareket ediyoruz. Hırvatistan’ın başkentine hoş geldiniz. Zagreb gezimiz esnasında Dolac Pazarı, St Mark Kilisesi ve şehrin en önemli yapılarından Zagreb Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Şehir merkezinde mağazalarından alış-veriş yapabileceğimiz veya restoran ve kafelerinde doyasıya vakit geçirebileceğimiz, Zagreb’in ışıklı akşamlarının tadına varabileceğiniz uzun bir serbest zamanın ardından bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz ve Makedonya’nın başkenti, namı diğer Balkanların sembollerinden biri ve bizleri Balkan coğrafyasında konuk edecek olan Üsküp’e doğru gece yolculuğu yapmak üzere yola çıkıyoruz.

14.

Gün
MAKEDONYA - ÜSKÜP (15.08.2024) 14 gün programını görmek için tıklayınız

Sabahın erken saatlerinde MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e varıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, sayısız heykel ve neoklasik binalarını, tarihi Tren İstasyonu ve Rahibe Teresa Anı Evi’ni görerek turumuza başlıyoruz. Makedonya Meydanında, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykellerini görüyor ve turumuza eski Türk Çarşısı ile devam ediyoruz. Taş Köprü, Davut Paşa Hamamı, Kapan Hanı, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sulu Han, Mustafa Paşa Camii gibi Osmanlı yapısı eserlerini görerek, fotoğraflarımızla bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Eski Türk Çarşısında gezinti ve alışveriş için serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Üsküp’teki otelimizde.


15.

Gün
ÜSKÜP – SELANİK – KAVALA – İPSALA(16.08.2024) 15 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Yahya Kemal’in bu güzel kentiyle vedalaşarak, ege’nin en önemli liman kentlerinden biri olan Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Buradaki ilk ziyaret noktamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı ev. Atamızın anısına saygılarımızı sunduktan sonra Kordon’a hareket. Beyaz Kule, Aristotelus Meydanı, Galerius Kemeri göreceğimiz yerler arasında. Kültür, tarih ve bol eğlence dolu turumuzun son gününü kum, güneş ve denizle taçlandırıyoruz. Deniz keyfinin ardından Kavala’ya hareket. Meşhur Kavala Kurabiyesi’ni tadıyor ve hediyelik alışverişi yapıyoruz. Ardından deniz kenarında yiyeceğimiz akşam yemeği’nin(ekstra) ardından İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.

16.

Gün
İPSALA – İSTANBUL – BURSA – İZMİR (17.08.2024) 16 gün programını görmek için tıklayınız

Yeni günün ilk saatlerinde Türkiye’ye giriş yapıyor, sabaha karşı İstanbul’a, Bursa’ya ve ardından İzmir'e varıyor ve katılımcılarımızla vedalaşıyoruz. Başka bir rotada tekrar görüşmek üzere, seyahatle kalın.

Önemli Not: Gidiş istikametinde Edirne’den dahil olacak konuklarımızın dönüş günü İpsala Sınır kapısından giriş yapacağımızı dikkate alarak Keşan otogardan kendi imkan ve planları dahilinde dönebileceklerini hatırlatmak isteriz.

DAHİL OLANLAR:
Lüks Tur Otobüsleriyle Tüm Şehir Ulaşımları,
Programda Belirtilen Tüm Şehir Turları,
10 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama,
Otellerde 10 adet açık büfe sabah kahvaltıları,
Profesyonel Türkçe Rehberlik,
Şehir Haritaları,
Gezi Paketi,
Otobüs İçi Limitli Su ve ikramlar
TURSAB Güvencesi,
Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:
Müze ve Ören Yeri Girişleri,
İsteğe bağlı Tekne Gezileri ve Gondol Sefası
İsteğe bağlı Eğlence Programları
Öğle ve Akşam Yemekleri,
Kişisel Harcamalar,
Yurt Dışı Çıkış Harcı,
Pasaport ve Vize Ücretleri,
Seyahat Sağlık Sigortası 45€


EK BİLGİLER

- Tur ücreti ne kadar?

Tur ücreti 30 Şubat'a kadar 1590€’dur.

%50 kapora ücreti bulunmaktadır. Sizlere ileteceğimiz bilgiler üzerinden kapora ödemenizi yaptıktan sonra kaydınız kesinleşecektir.

Kalan ücreti tur tarihinden 1 ay önceye kadar tamamlamanız gerekmektedir. 
Vize reddinde tur ücreti iade edilmemektedir.
Vize iptal sigortası yaptırarak tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Vize iptal sigorta ücretimiz 400€'dur.

- Tur ücretine hangi hizmetler dahil?

Lüks Tur Otobüsleriyle Tüm Şehir Ulaşımları,
Programda Belirtilen Tüm Şehir Turları,
10 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama,
Otellerde 10 adet açık büfe sabah kahvaltıları,
Profesyonel Türkçe Rehberlik,
Şehir Haritaları,
Gezi Paketi,
Otobüs İçi Limitli Su ve İkramlar
TURSAB Güvencesi
TURSAB onaylı, paket tur sigortası.

- Tur ücretine hangi hizmetler dahil değil ?

Müze ve Ören Yeri Girişleri,
Öğle ve Akşam Yemekleri,
Kişisel Harcamalar,
Yurt Dışı Çıkış Harcı,
Pasaport ve Vize Ücretleri,
Seyahat Sağlık Sigortası.

- Vize ve pasaport işlemleri nasıl oluyor?

Pasaportu olmayan katılımcılarımızın İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü üzerinden başvuruda bulunarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Bordo pasaport sahipleri ise şirketimiz üzerinden multipass(çok girişli) Schengen vizesi başvurusunda bulunmalıdır.
Tüm bu süreçte tecrübeli ekibimiz tarafından ücretsiz danışmanlık sağlanmaktadır.
*Pasaport, vize işlemlerinin ücretleri katılımcıya aittir.

- Vize kesin çıkıyor mu?

Vize başvurusunda katılımcının kişisel profili çok önemlidir. Vizenin olumlu sonuçlanması adına gerek evrak hazırlıkları gerekse vize prosesi boyunca üstümüze düşen her şeyi şirketçe eksiksiz yapıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı turlarında %96 oranında olumlu vize sonucu aldığımızı da belirtmek isteriz.Vize reddinde tur ücreti iade edilmemektedir.Vize iptal sigortası yaptırarak tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Vize iptal sigorta ücretimiz 400€'dur.

- Otobüsle yolculuk zor olmuyor mu?

Turlarımızda kullandığımız otobüslerimiz bu tarz yolculuklar için özel tasarlanmış lüks ve rahat otobüslerdir. Ayrıca 14 günlük turumuzun sadece 4 gecesini otobüsümüzde geçireceğiz, diğer geceler Avrupa’nın birbirinden güzel şehirlerindeki otellerimizde konaklayacağız. Her gün gözlerimizi yeni bir ülke ve şehirde açmanın ve sınırsız eğlencenin tatlı yorgunluğunu ise kabul ediyoruz.

Yemek işini nasıl halledeceğiz?

10 gece otel konaklamamızda sabahları kahvaltılarımızı otelimizde yapacağız. Diğer kahvaltı ve ara öğünler için seyahat öncesi kurulacak whatsapp gruplarındaki yönlendirmelerimizle sizlere hazırlatacağımız seyahatinizde tüketebileceğiniz tarzda hazır yiyeceklerden oluşan gıda çantamızı kullanacağız. Bunların dışında şehirlerin kendilerine özgü tatlarını en uyguna deneyimleyebileceğiniz yerleri de koordinatörlerimizden öğrenebilirsiniz.

- Talep eden herkes turlarınıza katılabiliyor mu?

Turumuza yapılan başvurular ekibimiz tarafından incelendikten sonra kabul edilen katılımcılarımıza cep telefonları üzerinden dönüş yapılacaktır. Bu noktada, sınırlı olan kontenjanlarımızı Otobüslü Avrupa Turu’na uyum sağlayacağını düşündüğümüz, 18-39 yaş aralığındaki uygun katılımcılar seçilecektir. Otobüslerimizde yaş ve cinsiyet dengesine dikkat edilmektedir.

- Bu kısa sürede bu kadar şehri gezebilecek miyiz?

Tur programlarımızı süremizi nasıl ve ne kadar verimli kullanabiliriz düşüncesiyle hazırlıyoruz. Daha önce defalarca gittiğimiz ve gezdiğimiz şehirler arasında adil bir dağılım yaparak otel konaklamalarımızı da diğer şehirlerden bir adım öne çıkan, Avrupa turizminde ön planda olan şehirlere koyuyoruz. Sofya’ya ayırdığımız zamanla Paris’e ayırdığımız zaman bir olmamakta. Turda zorunlu ulaşım sürelerine uygun planlanan konaklamalar olmaktadır.

- Konaklama yapılacak oteller nasıl?

Yıllardır tercih ettiğimiz ve katılımcılarımızın da memnuniyetini sağlayan 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklıyoruz. Temizlik, güvenlik, konfor ve wifi en önem verdiğimiz kriterler.

- Kişisel harcamalarımız ne kadar tutar?

Kişisel harcamalara bir limit koyamamakla birlikte, 14 günlük bir turda ortalama minimum 300 maksimum 700 Euro arasında bir harcama sizlere rahat bir seyahat imkanı sağlar. Bu noktada yıllardır aynı rotaları gezen ve gezdiren koordinatörlerimiz sizlere şehirlerde nerelerde ne yenir, nereden daha uyguna yenir, en ucuz hediyelikleri nereden alabilirsiniz gibi yönlendirmelerde bulunacaklar. Bu sayede harcamalarınız beklediğiniz kadar olmayacaktır.

- Yolculuk için yanımıza ne almalıyız? Bagaj hakkımız nedir?

Yolculuğunuza 1 orta boy valiz (bagaja) 1 adet de sırt çantası (otobüsün üst kısmında, yanınızda olacak) getirebilirsiniz.

Seyahatinizi kolaylaştıracak, oradaki ekstra masraflarınızı en aza indirmenizi sağlayacak çanta hazırlama tricklerimiz ise seyahatlerimizden önce kurulan katılacağınız turun Whatsapp grubu üzerinden sizlerle paylaşılacak.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#AB1
LOKASYON:
Avrupa (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
10 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
2- İPTAL – DEVİR - İADE 2.1 - Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi 24 saat önceden haber vermek şartı ile iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. 2.2 - Tüketici, ulaşım aracı olarak otobüs ile yapılacak günübirlik veya konaklamalı turlarda hizmetin başlamasına 7 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 2.3 - Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir. 2.3.1 (Özel Madde): Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik ve iade hakkı yoktur. 2.4 - Özel ürün, Uçaklı Turlar ve yurtdışı programlarda iptal iade ve devir hakkı yoktur. 2.5 - Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce yazılı olarak ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acenteye belgesiyle birlikte sunulmalıdır. 2.6 - Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti Tüketici tarafından iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir. 2.7 – Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 12 saat içerisinde iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 2.8 - Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir. 2.A- İPTAL İADE GARANTİ ÖDENEĞİ 2.A.1 – Tüketici satın aldığı hizmetin tamamını ödemesi durumunda sistemde belirtilen tutarda iptal iade bedelini ödeyerek aşağıda yazılı olan şartlar sağlandığı durumlarda tamamını ödeme yaptığı şekilde iade alabilir. %25 Ön ödemeli rezervasyon yaptıran tüketici(ler) bu ödenekten faydalanamaz. 2.A.2 – İptal iade garantisi satın alan tüketici araç ilk hareket saatinden 24 saat öncesine kadar iptal talebinde bulunabilir. Acente tüketiciye iptal iade bedeli dışında kalan tutarı ödeme yaptığı şekilde iade eder. 2.A.3 – İptal İade Garanti Ödeneği yapılmayan yurtiçi konaklamalı ve günübirlik turlarda 2.2 maddesindeki koşullar uygulanır. 2.A.4 – İptal İade Garanti Ödeneği yapılmayan özel ürün, uçaklı turlar ve yurtdışı turlarında 2.4 maddesindeki koşullar uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

1.590

16 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Otobüsle Büyük Avrupa Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.