• Phuket Turu: Qatar Havayolları ile
  • Phuket Turu: Qatar Havayolları ile
  • Phuket Turu: Qatar Havayolları ile
Qatar Havayolları ile

 PHUKET TURU 

7 GECE 9 GÜN HER CUMARTESİ HAREKET
QATAR HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI HAREKET


** ÖNEMLİ NOTLAR **

PHUKET PROGRAMI HAKKINDA KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

Tayland Turizm Otoritesi (TAT), 1 Temmuz 2021'den itibaren pilot varış noktası olarak Phuket'ten başlayarak Tayland'ın yeniden açılması hakkında en son genel bilgileri sağlamaktan memnuniyet duyar.

Taylandlılar ve Tayland Vatandaşı Olmayanlar için Tayland'a Giriş Önlemleri

Varış Öncesi

• Yolcuların, seyahat tarihlerinden en az 14 gün önce risk altındaki alanlardan veya kalabalık yerlerden kaçınmaları tavsiye edilir.

• Seyahat edenler, Turizm ve Spor Bakanlığı (MoTS) tarafından önerilen Halk Sağlığı Bakanlığı (MoPH) yönergelerine göre COVID-19 Durum Yönetimi Merkezi (CCSA) tarafından onaylanan ülkelerden/bölgelerden seyahat etmelidir ve TAT ve söz konusu ülkelerde seyahat tarihinden en az 21 gün önce seyahatlerini belirlenen sistem veya web sitesi aracılığıyla kaydettirmeleri ve aşağıdaki belgelere sahip olmaları gerekir:

• Bir Giriş Sertifikası (COE).

• COVID-19'un seyahat tarihinden en fazla 72 saat önce tespit edilmediğini gösteren, RT-PRC yöntemiyle laboratuvar sonucunu içeren tıbbi sertifika.

• Başvuru sahibi başına COVID-19 için sağlık ve tedavi masraflarını kapsayan, Tayland'daki tüm süre boyunca, teminatın 100.000 USD’den az olmadığı açıkça tanımlanmış bir İngilizce sigorta poliçesinin kopyası

• MoTS veya TAT tarafından onaylanmış otellerde en az 14 gece konaklama ve RT-PCR testleri için ödeme onayının kopyası. Kalış süresinin 14 günden az olması durumunda, seyahat edenler, Tayland'dan onaylanmış bir uçak bileti ve konaklama için ödeme onayı ve planlanan kalış sürelerini kapsayan otellerde RT-PCR testleri ibraz etmelidir.

• Seyahat tarihinden en az 14 gün önce Sağlık Bakanlığı veya Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış bir aşı ile COVID-19'a karşı aşı sertifikası. Ebeveynleri veya vasileri ile seyahat eden 18 yaşından küçük yolcuların, seyahat tarihinden en geç 72 saat önce COVID-19'un tespit edilmediğine dair RT-PRC yöntemiyle laboratuvar sonucu olan bir sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir.

• Yolcular ayrılmadan önce çıkış taramasından geçmelidir.

• COE sertifikası ve sigorta poliçesi için büyükelçilik internet sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz: https://ankara.thaiembassy.org/en/page/certificate-of-entry-coe?menu=604b7aba4f47a20ae8382882

Varış

• Giriş taraması ve Göçmenlik ve Gümrük prosedürleri:

• Phuket Uluslararası Havalimanı'na doğrudan, aktarmasız uçuş yapan yolcular, giriş noktasında sağlık taramasına ve Göçmenlik ve Gümrük prosedürlerine tabidir. 

• Bir uyarı uygulaması indirip kurun ve uygulamayı Tayland'daki tüm süre boyunca her zaman açık olarak ayarlayın.

• Onaylı havaalanı transfer hizmetiyle doğrudan rezerve edilmiş otele gidin.

• Aşağıdaki gereksinimlere göre masrafları kendinize ait olmak üzere bir COVID-19 testinden (RT-PCR yöntemi) geçin:

• Varışta ilk testi yapın ve konaklama biriminde test sonuçlarını bekleyin.

• Aşağıdaki gereksinimlere göre ek RT-PCR testlerinin alınması:

• Kalış süresi 7 günden az olan yolcuların, 6. veya 7. Günde veya Sağlık Bakanlığı'nın yönergelerine göre başka bir teste girmeleri gerekmektedir.

• 10-14 gün arasında kalan yolcuların ikinci testi 6. veya 7. Gün ve üçüncü testi 12 veya 13. Günde veya SB'nin yönergelerine göre almaları gerekmektedir.

• Yolcuların COVID-19 testinin pozitif çıkması durumunda, yolcular tıbbi tedavi için belirli sağlık tesislerine yönlendirilecek ve bunun için masrafları gerekli sigorta tarafından karşılanacaktır.

• COVID-19 testi negatif çıkarsa, gezginler Phuket'te herhangi bir yere gidebilir

• Planlanan kalış süresi 14 günden az olan yolcular, planlanan kalkış tarihlerinde veya öncesinde başka bir ülkeye uluslararası bir uçuşla Phuket'ten (Tayland) derhal ayrılmalıdır. (bkz. SSS)

• Phuket'te 14 geceyi tamamlayan yolcuların seyahatlerine diğer Tayland destinasyonlarına devam etmelerine izin verilecek. (bkz. SSS)

Dış Hatlar / İç Hatlar Gidiş

• Phuket'ten diğer ülkelere seyahat etmek için gezginlerin, gidecekleri ülke tarafından ilan edilen yönergeleri ve önlemleri takip etmeleri önerilir.

• Phuket'ten diğer Tayland destinasyonlarına seyahat etmek için yolcuların, ilgili destinasyonlar tarafından açıklanan yönergeler ve önlemler uyarınca diğer gerekli belgelerle birlikte 14 gecelik konaklamayı tamamladıklarına dair kanıt göstermeleri gerekmektedir.

Phuket Sandbox Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Phuket Sandbox programı kapsamındaki ziyaretçilerin seyahatlerinden olabildiğince keyif almalarına yardımcı olmak için seyahat öncesi, sırası ve sonrasında kullanıcı dostu bir kontrol listesi hazırladık.

Seyahate Hazırlanmak

S: Phuket programı kapsamında ziyaret etmeyi planlayan yabancı misafirlerin seyahat etmeden önce neleri bilmeleri/yapmaları gerekiyor?

C: Gerekli tüm gereksinimleri karşıladıklarından ve gerekli tüm belgelere sahip olduklarından emin olmalıdırlar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

o En az altı ay geçerliliği olan bir pasaport

o 21 gün veya daha uzun süredir COVID-19 Durum Yönetimi Merkezi (CCSA) onaylı bir ülkede bulunmuş olmak

o Tayland Halk Sağlığı Bakanlığı (MoPH) veya Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış bir aşı ile tam olarak aşılanmak

o Dönüş hava yolculuğu rezervasyonu ve satın almak

o Bir SHA Plus sertifikalı otelde konaklama(Tur Paketinde Dahil ) ve gerekli RT-PCR testleri için rezervasyon ve ödeme yapmak

o En az 100.000 ABD Doları tutarında COVID-19 tedavi kapsamına sahip sağlık sigortası satın almak

o Seyahatten 72 saat önce COVID-19 için negatif test sonucu 

S: Yurtdışından dönen bir Tayland vatandaşı veya Tayland'da yabancıysam, 21 gün veya daha uzun süredir CCSA onaylı bir ülkede bulunmam gerekir mi?

C: Hayır, gerekli değil.

S: 18 yaşından küçük bir çocukla seyahat ediyorsam, aşılarının tam olması gerekiyor mu?

C: Tam aşılı ebeveynleri veya vasileri ile seyahat eden 18 yaşından küçük çocukların aşı olmaları gerekmez, ancak seyahatten 72 saat önce COVID-19 için negatif test yapmış olmaları gerekir.

Phuket Programına Başvuru

S: Programa nasıl başvurabilirim?

C: Yukarıdaki tüm noktaları karşıladığınız takdirde, Giriş Sertifikası (COE) başvurusunda bulunmak için https://coethailand.mfa.go.th/ adresine gidebilirsiniz.

S: COE başvurusu ne kadar sürer?

C: Tüm şartları yerine getirdiğiniz sürece, başvurunun Elçilik/Başkonsolosluk tarafından işleme alınması 3 iş günü sürmektedir.

S: Başvuru sonucundan haberdar edilecek miyim?

C: Hayır. Sonucu https://coethailand.mfa.go.th/adresinde kontrol etmeniz gerekecek.

Seyahat Günü

S: COE için gerekli olan tüm belgeleri yanımda getirmem gerekiyor mu?

C: Evet.

S: COE uygulaması için kullandığım test sonucum 72 saatten daha eskiyse başka bir test yaptırmam gerekecek mi?

C: Evet.

S: Kalkış noktamda çıkış taramasından geçmem gerekecek mi?

C: Evet. Ateşiniz güvenli limiti aşarsa, uçağa kabul edilmeyeceğinizi lütfen unutmayın.

Phuket'e varış

S: Uçağımdan indikten sonraki prosedür nedir?

C: “Phuket Uluslararası Havalimanı'nda 7 Adımlı Akış” veya “7 Adım 7 Geri Sayım”ı görmek için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. 

https://www.tatnews.org/wp-content/uploads/2021/06/7-STEP-FLOW-AT-PHUKET-INTERNATIONAL-AIRPORT-1.jpg

https://www.facebook.com/GatewayToTheAndaman/photos/pcb.3795292587246910/3795471863895649

S: Sağlık kontrolünü ve Göçmenlik Bürosundan geçtikten sonra doğrudan otelime gitmem gerekir mi?

C: Evet. Test sonucunu beklemeniz gereken doğrudan otelinize gitmeniz gerekecektir.

S: Herhangi bir nedenle otele gidişimi durdurabilir miyim?

C: Hayır, buna izin verilmiyor.

S: Havaalanı-otel transferi için toplu taşıma kullanabilir miyim?

C: Hayır. Transfer önceden ayarlanmıştır.

S: Test sonucum için ne kadar beklemem gerekecek?

C: Sonuç, varışınızın ilk günü içinde hazır olacaktır.

S: Günleri nasıl sayabilirim?

C: 00.01-18.00 saatleri arasında varırsanız, gün 1. Gün'dür. 18.01-00.00 Saat arasında gelirseniz, sonraki gün 1. Gün'dür.

Kalış Sürecinde

S: Test sonucum pozitif çıkarsa ne olacak?

C: Uygun tedavi için hastaneye gönderileceksiniz ve sigortanızın karşılaması gereken masrafları ödemeniz gerekecek.

S: Test sonucum negtif ise, Phuket'te özgürce seyahat edebilir miyim?

C: Evet, Phuket içinde istediğiniz yere gidebilirsiniz. AMA DMHTTA önlemlerine kesinlikle uymalısınız: D - Mesafe, M - Maske takma, H - El yıkama, T - Sıcaklık kontrolü, T - COVID-19 testi ve A - uyarı uygulaması. Ortak alanlarda ve iki veya daha fazla kişinin bulunduğu tüm araçlarda her zaman maske takılmalıdır.

S: Neden bir SHA Plus otelinde kalmam gerekiyor?

C: SHA Plus sertifikası, bir otelin COVID-19'u kontrol etmek için güvenlik önlemlerini karşıladığını ve ayrıca iş gücünün %70'inin tam olarak aşılandığını gösterdiğinden, ek güvenliğiniz içindir. Turlarımızda SHA Plus otelleri kullanılmaktadır. 

S: Halihazırda Phuket'te bulunan arkadaşım/aile üyem otelimde bana katılabilir mi?

C: Evet, misafirin Tayland'daki Tayland vatandaşları ve gurbetçiler için öngörülen tüm kurallara uyması şartıyla.

S: İlk 7 gece Phuket'teki bir SHA Plus otelinde kalabilir, ardından yakındaki bir ilde başka bir otele geçebilir miyim; örneğin önümüzdeki 7 gece için Phang Nga veya Krabi?

C: Hayır, buna izin verilmiyor. Tayland'da başka bir yere seyahat edebilmek için önce Phuket'te 14 gece kalmanız gerekiyor.

S: Phuket'teki bir SHA Plus otelinde 14 geceden az kalabilir miyim; örneğin, sadece 5 gece ve sonra başka bir ülkeye Phuket'ten ayrılmak?

C: Evet, yapabilirsiniz.

S: Bu, Phuket'te 5 gece geçirdikten sonra Tayland'ın diğer yerlerine seyahat edebileceğim anlamına mı geliyor?

C: Hayır, yapamazsın. Tayland'ı hemen terk etmelisiniz. Diğer Tayland destinasyonlarını ziyaret etmek istiyorsanız, önce Phuket'te 14 gecelik bir konaklamayı tamamlamanız gerekir.

S: Kaldığım süre boyunca daha kaç test yapmam gerekiyor?

C: Kalış süreniz 7 günden azsa, 6-7. Günlerde bir test daha yapmalısınız.

Konaklamanız 10 ila 14 gün arasındaysa, 6-7. Gün ve 12-13. Günlerde daha fazla test yaptırmanız gerekir.

Kalış süreniz 5 günden az ise ek bir teste girmenize gerek yoktur.

S: Phuket'te nerede RT-PCR testi yaptırabilirim?

C: Her hastane bir RT-PCR testi sağlayabilir. Maliyet kişi başı 2.500-4.000 Baht arasında değişmektedir ve masrafları size aittir.

S: Bir testin ön ödemeli olması gerekir mi?

C: Gerekli tüm testler oteliniz aracılığıyla rezerve edilmeli ve ön ödemeli olmalıdır; test sayısı kalış sürenize bağlıdır.

S: Kendimi iyi hissetmiyorsam veya olası COVID-19 enfeksiyonundan şüpheleniyorsam ne yapmalıyım?

C: COVID-19 semptomları yaşayan herhangi bir kişi derhal bir test yaptırmalıdır. Kişi bir grup halinde seyahat ediyorsa, gruptaki her kişi bir testten geçmelidir.

S: Test sonucum pozitif çıkarsa ne olur?

C: Tayland'da bir yolcunun COVID-19 testinin pozitif çıkması durumunda, gerekli sigorta kapsamında olması gereken tıbbi masraflardan kendisi sorumlu olacaktır ve Sigorta firması karşılayacaktır.

Phuket'ten ayrılmak

S: Phuket ziyaretimden sonra Tayland'da bir veya daha fazla destinasyonu ziyaret etmeyi planlıyorum. Bu diğer yerlerde giriş koşullarıyla karşılaşacak mıyım?

C: Evet, elbette. Tayland'daki her varış yerinin giriş gereksinimleri vardır ve bunları karşıladığınızdan emin olmak için bunları önceden kontrol etmelisiniz.

Dünyanın dört bir yanından gelen yolcuları tekrar ağırlayabildiğimiz bu heyecan verici dönemde, tüm ziyaretçilere Tayland'da keyifli, güvenli ve mutlu bir tatil diliyoruz. 

       GENEL ŞARTLAR 

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; ENKOTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; ENKOTUR’dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Enkotur’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Enkotur tarafından iptal edilmesi durumunda Enkotur’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Enkotur sorumlu tutulamaz.

3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Enkotur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Turlarımızda, ulaşımlara ait biletler rezervasyon anında düzenlenmektedir. Tur hareket tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, iptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.

5- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Enkotur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile Enkotur tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Enkotur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

6- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Enkotur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

9- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

10- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

Uçuşlar Hakkında

11- Enkotur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

12- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Enkotur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

13- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

14- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

15- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

16- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

17- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan İstyatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

18- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, İstyatur’un sorumluluğunda değildir.

19- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

20- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

21- Enkotur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Enkotur iptal koşulları geçerli olacaktır.

22- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Enkotur tarafından bildirilecektir.

23- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Enkotur tarafından bilgi verilecektir.

24- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

25- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

26- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

27- Enkotur, tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Enkotur tarafından garanti edilemez.

28- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

29- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

30- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

31- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

32- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

33- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

34- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

35- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

36- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

37- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

38- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

39- Enkotur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

40- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Enkotur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

41- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

42- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Enkotur’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

43- T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.

44- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

46- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Enkotur, sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Enkotur sorumlu olmayacaktır.

48- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

49- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

50- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

51- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Enkotur, gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Enkotur’dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Enkotur’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Enkotur tarafından iptal edilmesi durumunda Enkotur’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Enkotur sorumlu tutulamaz.

52- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Enkotur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

53- Turlarımızda, ulaşımlara ait biletler rezervasyon anında düzenlenmektedir. Tur hareket tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, iptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.

54- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Enkotur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile Enkotur tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Enkotur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

55- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

56- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Enkotur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

57- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

58- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

59- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

Uçuşlar Hakkında

60- Enkotur hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

61- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Enkotur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

62- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

63- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

64- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

65- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

66- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan İstyatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

67- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, İstyatur’un sorumluluğunda değildir.

68- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

69- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

70- Enkotur, misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Enkotur, iptal koşulları geçerli olacaktır.

71- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Enkotur tarafından bildirilecektir.

72- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Enkotur tarafından bilgi verilecektir.

73- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

74- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

75- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

76- Enkotur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Enkotur tarafından garanti edilemez.

77- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

78- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

79- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

80- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

81- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

82- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

83- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

84- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

85- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

86- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

87- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

88- Enkotur, zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

89- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Enkotur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

90- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

91- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Enkotur’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

92- T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.

93- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

94- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

95- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Enkotur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

96- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Enkotur sorumlu olmayacaktır.

97- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

98- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Doha (Cumartesi)

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 15:00’te buluşma. Qatar Havayollarının QR242 Sefer sayılı uçuşu ile saat 18:20’de Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat 22:30’da Qatar’ın başkenti Doha’ya varış. 


2.

Gün
Phuket 2. gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat 02:55’te QR840 sefer sayılı uçuşumuz ile Phuket uçuşumuz gerçekleşiyor. Yerel Saat 13:30’da Phuket’e varış. Ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
Phuket (Pazartesi) 3. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen Misafirlerimiz ile Phuket Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel rehberimiz ile gerçekleşecek turumuzda Phuket’in tüm doğal güzelliğini ve kültürünü keşfediyoruz. Otelimizden misafirlerimizin alınmasının ardından devasa büyük Buda Heykeli ve Wat Chalong tapınağı gibi en gözde turistik yerleri ziyaret ile başlıyoruz. Ardından Phuket Old Town,Tiger Park ve Kaju Fıstığı Fabrikası görülecek yerler arasında. Eşsiz Phuket Manzarasına sahip noktalarında fotoğraf molalarımızın ardından otelimizde dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

Phuket Şehir Turu : Kişi Başı 30€


4.

Gün
Phuket (Salı) 4. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen Misafirlerimiz İle yerel rehber eşliğinde Racha Adasi + Promthep Cape Catamaran Yacht Turumuza katılıyoruz. (Honeymoon Tour). Öncelikle Coral Adasında sahil molası veriliyor. Ardından Racha Adasına hareket ediyoruz. Teknede öğle yemeğimizi alıyoruz. Racha Adası sadece bembeyaz plajları ile değil deniz altı yaşamı ile de çok zengindir. Bol Bol su altı resimler çekebileceğiniz, mercanları görebileceğiniz, rengarenk balıklarla yüzebileceğiniz nadir yerlerdendir. Varışımızın ardından şnorkel, yüzme molaları ile harika bir vakit geçiriyoruz.Rehberimizin belirteceği saatte Promthep cape günbatımı burnunda günbatımını izleyip limana dönüyoruz. Ardından ise otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Sabah 07:00- Akşam 19:00)

Öğle Yemekli Racha Adasi + Promthep Cape Catamaran Yacht Turu (Honeymoon Tour) : Kişi Başı 50€


5.

Gün
Phuket (Çarşamba) 5. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen Misafirlerimiz İle yerel rehber eşliğinde Phuket’in en iyi Zipline Parkına hareket ediyoruz. Hanuman World’te heyecan dolu bir gün bizi bekliyor. Turumuzun ardından otelimize transfer.

Hanuman World Zipline Turu
90€ Kişi Başı 32 Platform - 80€ Kişi Başı 18 Platform - 65€ Kişi Başı 10 Platform


6.

Gün
Phuket (Perşembe) 6. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile yerel rehberimiz eşliğinde Banana Beach Turuna katılıyoruz. Phuket’in adeta gizli hazinesi Palmiye ağaçlarıyla çevrili plaj adanın kuzeybatısında yer alıyor. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme Otelimizde.

Banana Beach Turu : Kişi Başı 60€


7.

Gün
Phuket (Cuma)

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının Ardından Serbest zaman. Geceleme Otelimizde


8.

Gün
Phuket (Cumartesi)

8. Gün : PHUKET (CUMARTESİ)

Kahvaltının ardından serbest zaman.Geceleme otelimizde.9.

Gün
PHUKET-DOHA-İSTANBUL (Pazar) 9. gün programını görmek için tıklayınız

Rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR841 sayılı seferi ile 02:30’da Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat 05:30’da Doha’ya varış. Ardından QR241 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 09:45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 13:50 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun Sonu..

DAHİL OLANLAR:
•Qatar Havayolları İle İstanbul-Doha-Phuket-Doha-İstanbul Gidiş Dönüş Uçak Bileti
•7 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
•Alan Otel Alan Transferler
•Türkçe Asistanlık Hizmeti
•Yerel Rehberlik Hizmeti
•Covid-19 Sigortası (100.000USD Teminatlı) 100€ Kişi Başı Değerinde Dahil

HARİÇ OLANLAR:
•Yurt dışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
•Extra Turlar
•Öğle ve Akşam Yemekleri
•PCR Test Ücretleri (Phuket’te yapılacak 2 adet PCR Test Ücreti Kişi Başı 150€) (Zorunlu)
•COE(Tayland’a Giriş Sertifikası) Online Başvuru Asistanlık Servisi 75€ (İsteğe Bağlı)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#phuket
LOKASYON:
Phuket (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
7 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
15:00 Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen müşteri hizmetleri hattımız ile iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

799

9 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Phuket Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@izmirgezifirsatlari.com
0 850 302 3500
MİTHATPAŞA CD. FAHRETTİN ALTAY MAH. NO:1173/C
    ÖZGÜR PLAZA KAT 2 DAİRE 109 KARABAĞLAR
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.