Uçaklı Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır...

  • Uçaklı Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır Turu: Sömestr Özel!
  • Uçaklı Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır Turu: Sömestr Özel!
  • Uçaklı Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır Turu: Sömestr Özel!
Sömestr Özel!

 UÇAKLI MARDİN– ŞANLIURFA - GAZİANTEP 

Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat-Mardin- Göbeklitepe-Harran-Gaziantep
1 Gece MARDİN ve 1 Gece ŞANLIURFA KONAKLAMA FARKIYLA!
URFA'DA SIRA GECESİ EĞLENCESİ!

MARDİN - ŞANLIURFA - DİYARBAKIR - GAZİANTEP - HARRAN - BALIKLIGÖL - GÖBEKLİTEPE

4-6 ŞUBAT / 25-27 MART

DİREKT UÇUŞ KONFORU
UÇUŞ BİLGİLERİ
CUMA / 06:00 İZMİR - DİYARBAKIR
PAZAR / 22:40 GAZİANTEP - İZMİR

 SADECE 1899 TL ! 

Uçaklı Butik ADANA-ANTAKYA-GAZİANTEP Turu seçeneğimizi incelemek için yazıya tıklayınız.

BU TURU KREDİ KARTINIZ İLE ONLİNE ÖDEYEREK 9 TAKSİT İMKANIYLA SATIN ALABİLİRSİNİZ!

NASIL SATIN ALIRIM ?

* Websitemiz üzerinden kredi kartınız veya banka kartınız ile taksitli veya tek çekim ödeme yaparak rezervasyon oluşturabilirsiniz.
* Rezervasyon hatlarımızdan bizlere ulaşarak ön ödeme yapıp,kalan ödemenizi araçta tamamlayacak şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.
* Ofisimize gelerek nakit veya kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.
Koltuk numaralandırılması kayıt sırasına göre düzenlenmektedir
Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 5 (beş) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.
Müzekart ihtiyacı gereken turlarda Müzekart temini gezi esnasında sağlanmaktadır. Müzekart ücreti 60TL'dir. Öğrenci müzekart ücreti 30TL'dir. Müzekart 1 yıl boyunca Türkiye'de ki tüm müzelere ücretsiz giriş sağlar.
Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir. Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

BİLGİLENDİRME

SunExpress Havayolları Bilgilendirmesi
SunExpress olarak, yakında Türkiye içinde yapacağınız seyahatinizin sorunsuz geçmesi için sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Yürürlükte olan düzenleme doğrultusunda, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda seyahat edecek olan yolcularımızın, kalkıştan önce aşağıda yer alan dokümanlardan birini ibraz etmeleri zorunludur:
1. En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası
2. Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi
3. Kalkıştan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu: PCR testi, Türkiye’deki tüm devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yaptırılabilir.
Yukarıda bahsi geçen dokümanlardan herhangi birini ibraz edemeyen yolcularımızı ilgili uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.
Check-in sürecini sizin için mümkün olduğunca kolay ve hızlı hale getirmek adına, yolcularımızın Covid-19 ile ilgili sağlık bilgileri check-in sırasında HES kodu üzerinden kontrol edilecektir. HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden kolayca alınabilir. Check-in yaparken talep edilmesi halinde hızlıca paylaşabilmeniz için HES kodunuzu hazırda bulundurmanızı rica ederiz.
Seyahatinize başlamadan önce kullandığınız HES mobil uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi ve uygulamanın ana ekranında yer alan “HES Kod Ayarları” adımından Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu adımlarını aktif hale getirerek kaydetmenizi rica ederiz.
Ayrıca, Covid-19 pandemisi nedeniyle alınan ek önlemler kapsamında kalkış saatinden en az 3 saat önce gidiş havalimanında hazır bulunmanızı önemle rica eder, havalimanında ve uçuşlarımızda tıbbi maske (FFP2, ventilsiz KN95/N95 veya cerrahi maske) takmanın zorunlu olduğunu hatırlatmak isteriz.
HES kodu uygulaması, güncel koronavirüs önlemlerimiz ve SunExpress ile uçuşunuz hakkında daha fazla bilgiye her zaman sunexpress.com’dan ulaşabilirsiniz.
Seyahatinizi planlarken bu düzenlemeleri dikkate almanızı önemle rica eder, sizlere SunExpress ile keyifli uçuşlar ve sağlıklı günler dileriz.
Ek tedbirlerle ilgili yeni gelen bilgilendirme yazısıdır 

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Diyarbakır, Hasankeyf, Mardin, Midyat 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak saat 06:00 uçağı ile hareket ediyor ve saat 07:55’de DİYARBAKIR Havalimanına iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için Hasanpaşa Hanı’na gidiyoruz. Buradaki yöresel kahvaltımızdan sonra, pek çok Şair ve Edebeyatçı yetiştirmiş, Güney Doğu Anadolu bölgesinin büyük şehirlerinden DİYARBAKIR’da Anadolu’nun en eski camisi ve islam aleminde 5.inci harem-i şerifi olarak bilinen Ulu Cami, hemen yanında bulunan 35 yaş şiiri ile tanınan Türk şiirinin önemli şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’ nın Kültür Evi’ni ziyaret ederek, Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii) Sülüklü Hanı, Deliller Hanı’nı görüyoruz. Ardından, UNESCO 39'uncu Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda 'Dünya Kültür Mirası' olarak tescillenen Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri’ ni görüyor ve On Gözlü Köprü' yü fotoğraflıyoruz. Buradaki gezimizin tamamlayıp, Batman üzerinden Ilısu Barajı ile sular altında kalan HASANKEYF’e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, fotoğraf molası sonrasında MİDYAT’a ulaşıyoruz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri Midyat`a bir Açıkhava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra ‘’Sıla’’, ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ ve ‘’Hercai’’dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ni geziyoruz. Midyat gezimizi tamamlayarak kısa bir yolculuk sonrası, Mardin’de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama: Yay Grand Otel veya vb. oteller

2.

Gün
Mardin, Şanlıurfa, Sıra Gecesi 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’na gidiyoruz. Rehberimizden Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında, şehir merkezine geçiyor ve Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi (Misafirlerimiz kendileri gezebilir), Ulucami, Kasımiye Medresesi, Tarihi Mardin Evleri, Mardin PTT Evi, Kayseriyye Bedesteni gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezerek Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız. Öğle yemeğimizi yöresel Mardin mutfağından lezzetler bulacağımız restaurantımızda aldıktan sonra, Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişlerimizi yaparak, Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve günün yorgunluğunu üzerimizden attıktan sonra dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeğimizi de alacağımız yörenin meşhur Sıra Gecesi (ekstra) eğlencesine geçiyoruz. Keyifli bir Urfa akşamı geçirdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Konaklama: Grand Urfa Otel veya vb. oteller

3.

Gün
Şanlıurfa, Göbeklitepe, Harran,Balıklıgöl 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, HARRAN’a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ni gezdikten sonra GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan sonra üstü ‘’Biz tekrar buraya geri geleceğiz’’ düşüncesiyle orayı inşa eden insanlar tarafından kapatılmış, dünyanın ilk tapınağı - yaşamsal kült alanı GÖBEKLİTEPE ziyaretine başlıyoruz. Rehberinizin anlatımıyla ve göreceğiniz eserlerle birlikte zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın. Zihniniz sizi güzel bir yolculuğa çıkaracak... İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Göbeklitepe ziyaretimiz sonrasında, peygamberler şehri ŞANLIURFA`ya geçiyoruz. Yöresel yemeklerden öğle yemeğimizi aldıktan sonra Şanlıurfa gezimize devam ediyor ve ateşin suya ve yanan tahtaların ise kutsal balıklara dönüştüğü BALIKLI GÖL ve AYN-EL ZELİHA GÖLÜ’nü ve Hz.İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı görüyoruz. Ayn-el Zeliha Gölü’nde beyaz balığı aramayı unutmayın ve eğer görürseniz mutlaka dilekte bulunun, yüzünüzü tatlı bir gülümseme saracak… Daha sonra fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE`yi ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Ardından ELMACI PAZARI, BAKIRCILAR ve SEDEFÇİLER çarşılarını gezilerimizi yapıp, 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ diye anılan mekânda, Sütlü Melengiç kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında akşam yemeği için dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak için serbest zaman alıyoruz. Lezzet ve kültür turumuzu keyifle tamamlayıp GAZİANTEP Havalimanı’ndan 22:40 uçağı ile İZMİR'e uçuyoruz. Unutulmaz anılarımızla, siz değerli konuklarımızla bir başka İZMİR GEZİ FIRSATLARI seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
2 Gece Konaklama
Otellerde Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği
Çevre Gezileri ve Rehberlik
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar
Öğle Yemekleri
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

REZERVASYON ve ÖDEME SEÇENEKLERİ

ÖN ÖDEME

Banka havalesi ile veya ofisimizden ön ödeme yaparak ve kalan ödemesini araçta tamamlayacak şekilde rezervasyon oluşturmak isteyen misafirlerimiz 0546 403 4350 numaralı hattımızdan ön ödemeli rezervasyon oluşturabilir.

ONLİNE ÖDEME

Online ödeme,kredi kartı ile taksitli ödeme veya tek çekim ödeme yapmak isteyen misafirlerimiz sağ taraftaki alandan rezervasyon oluşturabilir.

SATIŞ OFİSİMİZDE ELDEN ÖDEME

Satış ofisimize gelerek nakit veya kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#mardin
LOKASYON:
Gaziantep (İzmir çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Adnan Menderes Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 20 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen müşteri hizmetleri hattımız ile iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

1.900

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Uçaklı Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep,... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

info@izmirgezifirsatlari.com
0 850 302 3500
MİTHATPAŞA CD. FAHRETTİN ALTAY MAH. NO:1173/C
    ÖZGÜR PLAZA KAT 2 DAİRE 109 KARABAĞLAR
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.