OTOBÜS İLE

İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu

İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu İzmir Çıkışlı Büyük Balkan ve Dalmaçya Kıyıları Turu


7 Gece Otel Konaklamalı!

 • YUNANİSTAN
 • BULGARİSTAN
 • KOSOVA
 • MAKEDONYA
 • SIRBİSTAN
 • KARADAĞ

  OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU  

  YUNANİSTAN & BULGARİSTAN & KOSOVA & MAKEDONYA
  SIRBİSTAN & BOSNA-HERSEK & HIRVATİSTAN & ARNAVUTLUK & KARADAĞ

  9 GÜNDE 9 ÜLKE 23 ŞEHİR

  BENZERSİZ BALKAN ROTASI İLE YENİ BİR ROTAYA YOLCULUK EDİN!

  BELGRAD BAŞLAR, SELANİK BİTER DÜZENLENMİŞ EN İYİ BALKAN ROTASI!

  “Dalmaçya Kıyıları SPLİT-TROGİR Dahil & Ekstra Tur Yok!”

  Büyük BALKAN & DALMAÇYA KIYILARI

  "9 Gün 9 Ülke"

  MAKEDON GECESİ!
  BOŞNAK GECESİ!

  Tüm Akşam Yemekleri Dahil!

  Sofya, Belgrad, Şabats, Loznitsa, Sarajevo, Vrelo Bosna, Blagaj, Mostar, Medjugorje, Dalmaçya Kıyıları, Split, Trogir, Dubrovnik, Herceg Novi, Tivat, Kotor, Budva, Bar, İşkodra, Prizren, Priştine, Üsküp, Matka Kanyonu, Tetova, Ohrid, Manastır, Selanik, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç

  ARAÇ KALKIŞ YERLERİ VE SAATLERİ
  16.00 Fahrettin Altay Meydanı
  16.30 Üçyol Meydanı 
  16.45 Lozan Meydanı 
  17.00 Bayraklı Üst Geçit
  17.15 Ksk Anıt
  17.30 Mavişehir Mavibahçe AVM Önü 

  REZERVASYON SEÇENEKLERİ
  Websitemiz üzerinden kredi kartınız ile 12 AYA VARAN TAKSİT seçeneklerini inceleyebilir, Banka kartınız ile tek çekim ödeme yapabilirsiniz.
  Whatsapp hatlarımızdan bizlere ulaşarak ön ödeme (kapora) ile kalan ödemenizi araçta nakit tamamlayacak şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.
  Ofisimize gelerek nakit veya kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
  Kredi kartınız ile ön ödeme yapabilir ve indirimli fiyatı sabitleyebilirsiniz.
  Elden taksit ve ödeme seçenekleri için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  İLK DEFA KATILACAK MİSAFİRLERİMİZ LÜTFEN EK BİLGİLER BÖLÜMÜNÜ İNCELEYİNİZ !!

  TUR PROGRAMI

  Broşür İndir
  1. Gün: İZMİR'DEN YOLCULUK

  Değerli misafirlerimiz; Belirtilen duraklardan belirtilen saatlerinde sizleri karşıladıktan sonra, İZMİR GEZİ FIRSATLARI'nın konforlu yolculuğumuz başlıyor. Ata yadigâri topraklara doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar ile birlikte Edremit, Akçay üzerinden Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve molalar vererek yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

  (Yolculuğumuz Menemen, Aliağa, Şakran, Dikili, Ayvalık, Akçay ana yolu üzerinden sürmektedir. Bu güzergâh üzeri katılmak isteyen misafirlerimiz acentamızdan bilgi alabilirler…)

  2. Gün: KAPIKULE/IPSALA-SOFYA-BELGRAD

  Sabaha karşı Kapıkule/İpsala Sınır Kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından BULGARİSTAN 'a giriş yapıyoruz. (Bulgaristan’ın transit geçiş için izin vermediği durumlarda ise İpsala-Kapitan Petko kapıları aracılığı ile önce Yunanistan ardından Bulgaristan’a giriş yapılabilmektedir. Bu yüzden okumakta olduğunuz programda İPSALA/KAPIKULE geçmektedir.) Çok erken saatlerde Haskova, Filibe üzerinden Pazarcık da kahvaltı molası veriyoruz. Ardından Başkent SOFYA ’ya ulaşıyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. BANYABAŞI CAMİİ ’ni, SERDİCA ANTİK KENTİ ’nin kalıntılarını, MİLENYUM ANITI ’nı, NEDELYA KİLİSESİ ’ni, RUSKİ KİLİSESİ ’ni, HÜKÜMET BİNALARI ’nı, ÇAR OSVOBODİTEL ANITI ’nı, SOFYA ÜNİVERSİTESİ ’ni, AYASOFYA ’yı görüyor ve ALEKSANDR NEVSKİ KATEDRALİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yönümüzü SIRBİSTAN ’a çeviriyor, NİŞ üzerinden BELGRAD ’a ulaşıyoruz. Tito'nun övünç kaynağı olan geniş bulvarlı modern Belgrad’ı gezmeye Sv. SAVA KATEDRALİ ile başlıyoruz. Ardından panoramik tur yaparak, şehir içinde Belgrad Gökdelenlerini, Hükümet Binalarını, Parlamentoyu, Nato ’nun bombaladığı Genel Kurmay Başkanlığı ve Polis Merkezi’ni görüyoruz. NİKOLA PAŞİÇ MEYDANI ’nı, TERAZİYA MEYDANI ‘nı ve REPUBLİCA MEYDANI ’nı gördükten sonra ÜNİVERSİTE MEYDANI ’nda aracımızdan iniyoruz. Kültür ve sanat şehri olan Belgrad’ın şehir yaşantısını hissetmek ve hareketliliğine ortak olmak için KNEZ MİHAJLOVA CADDESİ ’nde kısa bir serbest zaman kullanıyoruz. Ardından KALEMEGDAN turumuza başlıyoruz. Sırasıyla; ANAHTAR TESLİM ANITI, BALIKÇI HEYKELİ, FRANSIZ ÖZGÜRLÜK ANITI, ROMA DÖNEMİ SURLARI, KARA GEORGE ve İSTANBUL KAPILARI, DAMAT ALİ PAŞA TÜRBESİ, VİCTOR ANITI, SOKULLU MEHMET PAŞA ÇEŞMESİ ’ni görüyoruz. Şarkılara, marşlara konu olan ve ülke ülke gezen Tuna Nehri’nin Sava Nehri ile güzel buluşmasına şahitlik ederken, Sava Nehri üzerine kurulu GAZELA KÖPRÜSÜ, ADA KÖPRÜSÜ, BRANKO KÖPRÜSÜ, PANÇEVO KÖPRÜSÜ ’nden SAVAŞ ADASI ’na kadar Belgrad’ın olağanüstü manzaraları ile bugünkü turumuzu sonlandırıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BELGRAD 'daki otelimizde.
  (Sınır kapılarındaki yoğunluğun fazla olması durumlarında ise Belgrad programımız bir sonraki gün sabah yapılabilmektedir. Bu konu rehber tarafından yönlendirilmektedir. (Yoğunluk ve yol durumuna göre)

  3. Gün: BELGRAD- SABAC-LOZNICA-ZVORNIK-VLASENICA-SOKOLAC-VRELO BOSNA-SARAJE

  Sabah kahvaltısının ardından uzun ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk yapmaya başlıyoruz. Bir süre uçsuz bucaksız SIRBİSTAN ovalarında yol aldıktan sonra Sava ve Drina Nehirleri ’nin harika manzaraları eşliğinde yavaş yavaş dağlara tırmanıyoruz. Doğu Karadeniz’i andıran yeşilin her tonunu görebileceğimiz dağları aşarak belli noktalardaki vereceğimiz molalardan sonra; SABATS, LOZNICA, ZVORNİK, VLASENICA, SOKOLAC yoluyla akşama doğru BOSNA-HERSEK ’in Başkenti SARAJEVO ’ya ulaşıyoruz. Yürüyerek turumuza başlıyor ve 1.Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Avusturya Macaristan İmparatorluğu’nun Veliahtı Arşidük Ferdinand ve Eşi’nin öldürüldüğü LATİNSKA KÖPRÜSÜ ’nü, BAŞÇARŞI CAMİİ ’ni, GAZİ HÜSREV PAŞA KÜLLİYESİ ‘ni (Medrese, Saat Kulesi, Camii, Bedesten, Hamam ile Moriça Han) görerek KATEDRAL ve KANLI PAZAR ’la turumuzu tamamlıyoruz. Bu arada Boşnak Böreği ve Kahvesi ve Trileçe ’nin de tadına bakmayı unutmuyoruz. BOSNA-HERSEK ‘e özgü Boşnak Köftesi yeme fırsatı bulduğumuz akşam yemeği sonrası aracımıza geçerek otelimize gidiyoruz.
  Geceleme SARAJEVO ‘daki otelimizde.

  4. Gün: SARAJEVO-BLAGAJ-MOSTAR-KONJIC-JABLANICA-STOLAC-POCITEL-KRAVICA

  Sabah kahvaltısının ardından aracımıza geçerek, bu kez de “Cennet yeryüzünde varmış!” dedirtecek Bosna’nın en büyük milli parkı olan VRELO BOSNA ’ya gidiyoruz (Giriş Ücreti misafirlere aittir.) Igman Dağlarının eteklerindeki BOSNA NEHRİ ’nin bu muhteşem su kaynağındaki parkta, yapacağımız keyifli sabah yürüyüşü sonrası BORACKO ve JABLANICA GÖL ’lerinin eşlik ettiği yolculuğumuza devam ediyoruz. JABLANICA ’da filmlere konu olan, Neretva ’nın sularına gömülen ünlü NERETVA KÖPRÜSÜ ’nü uzaklardan selamlıyor ve MOSTAR 'a ulaşıyoruz. Önce EĞRİ KÖPRÜ ‘yü ardından da 1567 'de Mimar Hayrettin'in yaptığı 1993'te Hırvatların yıktığı, 1997-2004 yılları arasında yeniden inşa edilen MOSTAR 'a adını veren ve sembolü olan ünlü MOSTAR KÖPRÜSÜ ’nü görüyoruz. KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİİ ’ni, ESKİ KUYUMCULAR ÇARŞISI ’nı (Bugünkü Turistik Çarşı) ‘yı da gördükten sonra ise tekrar aracımıza dönüyor ve BLAGAJ için hareket ediyoruz. Bosna Hersek’in bir başka önemli nehri NERETVA ’nın kollarından BUNA NEHRİ ’nin de doğduğu yere gidiyoruz. Bölgede İslamiyet ve Osmanlı için çok önemli bir tarihi geçmişe sahip olan BLAGAJ TEKKESİ ’ni ve su kaynağını ziyaretimizin ardından (Giriş Ücreti misafirlere aittir.) POÇİTEL ‘e doğru yol alıyoruz. STOLAC üzerinden ulaştığımız bu muhteşem köyde; Eski Osmanlı köyünün Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyor; Camii, Han, Hamam, Medrese ve Konakları ‘nın bir zamanki sakinlerini düşünürken yapılarının zamana meydan okuyuşuna hayran kalıyoruz. Daha sonra günün son ziyaret noktası olan, sadece acentamıza özel dahil edilen KRAVICA ŞELALELERİ ‘ne gidiyoruz. (Şelale ‘in giriş ücreti fiyata dahil değildir.) Doğanın cömertliğine şahitlik edeceğimiz, görüntülerine hayran kalacağımız şelalede bol bol fotoğraf çekip kahvelerimizi yudumladıktan sonra ise MEDJUGORJE 'deki / veya civardaki otelimize doğru yol alıyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  5. Gün: DALMAÇYA KIYILARI-TROGIR-SPLIT-MEDJUGEORJE

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Dalmaçya Kıyıları ‘nda tam günlük bir yolculuğa çıkıyoruz. Güzel manzaraların eşlik ettiği yolculuk sonrası Hırvatistan Anakarası ile Çiovo Adası arasında küçük bir ada üzerinde kurulmuş UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki TROGİR ’e ulaşıyoruz. Otobüste rehberimizin anlatımını dinledikten sonra serbest zaman kullanıyoruz. Bugün hem zamanı daha iyi değerlendirebilmek hem de sizlerin daha keyifli bir gün geçirebilmesi için 2 şehirde de serbest zaman kullanılacaktır. Bu süre içinde dileyen yolcularımız şehrin daracık sokaklarında yürüyebilir, kentin “Şehir Meydanı, St.Lawrence Katedrali, Kamerlengo Kale Surları, Aziz Nikolas Manastırı, Belediye Binası ve Saat Kulesi” ni görüntüleyebilir. Dileyen yolcularımız da Adriyatik’e karşı keyifle kahvelerini yudumlayabilirler. Serbest zaman sonrasında ise tekrar araçtaki yerimizi alıyor ve bu kez de Dalmaçya Bölgesi ‘nin en büyük, Hırvatistan’ın 2. büyük şehri ve Dalmaçya’nın idari merkezi olan SPLİT ’e gidiyoruz. Roma İmparatoru Diocletian’ı güzelliği ile kendine bağladığı ve emeklilik hayalleri kurduğu şehir 1979’dan beri UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor. Trogir ’de olduğu gibi araçta anlatımı dinledikten sonra bu şehirde de serbest zaman kullanıyoruz. Bu süreyi yine kendi isteğinize göre değerlendirebilirsiniz. Diocletian Sarayı, Jüpiter Tapınağı, St.Dominius Katedrali, Belediye Binası ve Peristil Meydanı’nı, Şehrin Kapılarını görüntüleyebilir veya Kordon’da yürüyüş yapabilir ve kahvelerini yudumlayabilirler. Ardından buluşma saatimizde araçtaki yerimizi alıyor ve MEDJUGORJE ’ye tekrar dönüyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama MEDJUGORJE ‘deki otelimizde.


  6. Gün: MEDJUGEORJE-DALMAÇYA KIYILARI-DUBROVNIK-TIVAT-KOTOR-BUDVA-PODGORICA

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra bölgenin büyüleyici kentlerinden DUBROVNİK 'e doğru yola çıkıyoruz. Adriyatik ve Dalmaçya Kıyılarının güzel ve bakir görüntülerinin eşliğinde keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Şehre ulaştığımızda rehberimizin eşliğinde DUBROVNİK ’i gezmeye başlıyoruz. Surlar arasında; daracık sokakları ve yeşil panjurlu taş evleri, surlardan başını şöyle bir uzatınca görünen masmavi denizi ve yüze çarpan Adriyatik esintisiyle nev-i şahsına münhasır, sevimli mi sevimli bir kale şehir olan DUBROVNİK de SURLARI, ONOFRİO ÇEŞMELERİ ’ni, STRADUN CADDESİ ’ni, SAAT KULESİ ’ni, DÜK SARAYI ’nı, GUNDULİC ANITI ’nı, DUBROVNİK MERDİVENLERİ ’ni, SV. VLAH ve SV. IGNATİUS KİLİSELERİ ’ni gördükten sonra tekrar araçtaki yerimizi alarak MONTENEGRO (KARADAĞ) için hareket ediyoruz. HERCEG NOVİ, TİVAT üzerinden UNESCO korumasında olan KOTOR 'a ulaşıyoruz. Yine rehberimizin eşliğinde KOTOR 'da Surları görüyor, DOCHE, UN, TRİPHON MEYDANLARI ‘nı, SAAT KULESİ ’ni, KARAMPANA ’yı da görüp Podgorica’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde BUDVA 'yı panoramik olarak görüyor ve Başkent PODGORİCA ’ya ulaşıyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sezon yoğunluğuna bağlı olarak konaklamamız İŞKODRA & PODGORICA ’da yapılabilmektedir.)


  7. Gün: PODGORICA-İŞKODRA-PRIZREN-PRİŞTİNE-ÜSKÜP-MAKEDON GECESİ

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyor ve ARNAVUTLUK ’a giriş yapıyoruz. İŞKODRA ve LEZHE üzerinden KOSOVA 'ya yönelirken ARNAVUTLUK ’un güzel görüntülerinin eşliğinde keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Mimari silueti, 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu-Osmanlı kenti izlenimini veren PRİZREN 'de; SİNAN PAŞA CAMİİ, MERYEM ANA KİLİSESİ, MEHMET PAŞA CAMİİ ve HAMAMI, AKDERE ve TAŞKÖPRÜ görülecek yerler arasındadır. Kosova köftesinin tadına bakma fırsatı yakaladığımız öğle yemeği sonrasında ise Başkent ve aynı zamanda üniversitesi ile Kosova'nın eğitim ve kültür merkezi olan PRİŞTİNE 'ye gidiyoruz. 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit düşmüş Osmanlı Padişahı I.MURAD HÜDAVENDİGÂR'IN TÜRBESİ ’ni gördükten sonra MAKEDONYA ‘ya giriş yaparak ÜSKÜP 'e doğru yol alıyoruz. Ulaştığımızda Eski Üsküp ile turumuza başlıyoruz. KALE ‘yi, MUSTAFA PAŞA CAMİİ ’ni, KURŞUNLU HAN, ÇİFTE HAMAM, MURAT PAŞA CAMİİ, KAPAN HAN ’ı görerek ESKİ ÇARŞI ’da alışveriş ve çay için serbest zaman kullanıyoruz. Ardından tekrar yürüyüşe başlıyor ve bu kez yeni ÜSKÜP 'ü geziyoruz. II. PHILIP ve KRİL-METODHY kardeşlerin heykellerinin ardından VARDAR Nehri ’nin üzerindeki Ünlü TAŞ KÖPRÜ ‘yü geçiyoruz. BÜYÜK İSKENDER, VMRO'nun ünlü liderlerinden DAME GRUEV, GOTSE DELÇEV HEYKELLERİ ‘ni, ZAFER TAKI’nı, yeni yapılan Neoklasik mimarideki birçok binayı görüp, 1910 yılında Gonca Boyacı adıyla Üsküp'te doğan RAHİBE TERASA ANIEVİ 'ni görüyoruz. Ardından turumuzu tamamlayarak, akşam yemeğimizi alacağımız restaurantımıza gidiyoruz. Makedon Restaurant ‘da müzik eşliğinde keyifli dakikaların (MAKEDON GECESİ) ardından otelimize doğru hareket ediyoruz.
  Geceleme ÜSKÜP ‘teki otelimizde.


  8. Gün: ÜSKÜP-MATKA KANYONU-TETOVA-ST. NAUM MANASTIRI-OHRİD

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MAKEDONYA ‘nın öne çıkan doğal güzelliklerinden biri olan MATKA KANYONU ‘na gidiyoruz. Doğanın güzelliklerinin durgun suyuna eşlik ettiği Kanyon’da yaptığımız TEKNE TURU sonrasında fotoğraflarımızı çekiyor ve aracımıza dönüyoruz. Eşsiz güzelliğine hayran kaldığımız kanyona veda ediyor ve sonraki noktamız olan KALKANDELEN (TETOVA) için hareket ediyoruz. Sanat Dünyası için çok önemli bir yapı olan ALACA CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Fırça fırça bezenmiş duvarlarındaki sanatı ile büyülendiğimiz bu eser sonrası turumuzda çok özel bir yeri alacak olan OHRİD ’e ulaşıyoruz. HALVETİ TEKKESİ, ALİ PAŞA CAMİİ ’ni görerek, ilk olarak Ohrid'e özgü İNCİ, SEDEF ve MERCAN alışverişi yapma fırsatı bulacağımız TANES ’e misafir oluyoruz. Alışveriş yapıp, çaylarımızı içtikten sonra ise TEKNE TURU ’na gidiyoruz. Turumuz boyunca Işık Kenti OHRİD ’i, ÇAR SAMUEL KALESİ ’ni, SV. JOVAN KANEO KİLİSESİ ’ni ve KOYU ’nu görerek iskeleye yanaşıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki OHRİD GÖLÜ ’nden izlediğimiz bu güzel ve şirin kenti bu kez de yürüyerek gezmeye başlıyoruz. İskeledeki heykel grupları hakkında bilgi aldıktan sonra, Roma Yolu’nun üzerine kurulan; “Safranbolu Evleri” olarak anılan Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri arasında OHRİD ’nin sakin ve dingin sokaklarında yürüyüşümüze devam ediyoruz. HOLY MOTHER BOLNICA KİLİSESİ ’nin yanından geçerek, dönemin ünlü yapısı ST. SOPHİA KİLİSESİ ’ne ulaşıyoruz. Ardından yine sokaklar arasında yürüyerek çarşıya dönüyor ve kısa serbest zaman sonrasında yıllara meydan okumuş ÇINAR MEYDANI ’nda buluşarak aracımıza gidiyoruz. Cennet den bir köşe ile başladığımız güne yine cennetten bir başka köşe ile bitiyoruz. Ohrid Gölü’nün kaynaklarından birisi olan ST. NAUM MANASTIRI ’nın da olduğu kaynak bizi kendisine hayran bırakırken, gün batımının şahane görüntülerine de şahitlik ediyoruz. Sonrasında otelimiz için hareket ediyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.
  Konaklama OHRİD ‘deki otelimizde.

  9. Gün: OHRID-RESNE-MANASTIR-SELANİK-İSKEÇE-GÜMÜLCİNE-DEDEAĞAÇ-İZMİR

  Sabah kahvaltısının ardından, OHRİD ’e veda ederek ayrılıyoruz. RESNE ’nin güzel elma bahçeleri arasında ilerlerken Resne’li Niyazi’yi anıyor ve MANASTIR 'a doğru yol alıyoruz. İlk durağımız İSHAKİYE CAMİ, YENİ CAMİ, ÇEŞME ve Manastır’ın ortasındaki HAVUZ oluyor. Meydanı süsleyen; SAAT KULESİ, HEYKELLER ’i gördükten sonra ise ŞİROKE SOKAK boyunca yürüyüş yaparak, ATATÜRK 'ün liseyi okuduğu MANASTIR ASKERİ İDADİSİ ’ne gidiyoruz. Elveda Rumeli dizisinin de çekimlerinin yapıldığı BİTOLA (Manastır) ile Makedonya ziyaretlerimizi tamamlıyor ve YUNANİSTAN ’a giriş yapıyoruz. Yapacağımız yolcuğun ardından Güzel İzmir’imizin ikizi SELANİK 'e ulaşıyoruz. ATATÜRK EVİ ’ni ziyaret ediyor ve anılarımız için fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında şehirde otobüs ile yapacağımız panoramik tur ile BEYAZ KULE ’yi, ROTONDA ’yı, SURLARI ve KORDON ‘u görüyoruz. Ardından KAVALA, İSKEÇE, GÜMÜLCİNE, DEDEAĞAÇ üzerinden otoban boyunca ülkemize giriş yapmak üzere yola çıkıyoruz. Yeni Kavala ’da Ünlü ANASTASİA ’nın yerinde çay ve KAVALA KURABİYESİ molası verdikten sonra sınıra doğru yol alıyoruz. Ülkemize giriş yaptıktan sonra yolda vereceğimiz gerekli molaların ardından yorucu ama bir o kadar da doyurucu turumuzu sabahın erken saatlerinde İZMİR ’e ulaşarak sonlandırıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alınış noktalarına bırakarak bir sonraki turlarımızda İZMİR GEZİ FIRSATLARI organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.


  EK BİLGİLER

  Tüm Turlar için Genel Bilgiler:

  1-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır. Turlarımızın başlangıç ve bitiş saatleri toplu taşıma saatleri ile denk gelmeyebilir. Tüm planlarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz. Site de yazan saatler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kesin buluşma saati ve noktası, rehber bilgisi turdan önce SMS veya Whatsapp ile tarafınıza gönderilecektir. Turdan önce bu bilgi ulaşmaz ise ofisimizle iletişime geçiniz.

  2-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

  3-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  4- Turlarımız da araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.

  5-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

  6-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir.

  7-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  8-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.

  9-Acentemiz, aynı standartlar da olmak şartı ile oteller de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  10-Hangi oda da kalacağınızı ACENTENİN belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

  11-Oteller de özellikle 3 kişilik odalar da 3. Yatak standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.

  12-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

  13-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

  14-Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

  15-Bölge yoğun olduğu Bayram gibi dönemler de sitede belirtilen otellerden farklı oteller de ve grup bölünmüş olarak konaklama yapabilir. Karadeniz turlarında, yayla tesisleri kapasitesine göre 2 ayrı otel de kalınabilir. Yaylaya çıkarken otobüs çıkamayabileceğinden minibüsler ile çıkılabilir. Bu durumda eşyalarınız için ufak çanta bulundurulması tavsiye edilir. Yayla çıkış ücretleri size aittir, acentamızın hiç bir ticari bağlantısı yoktur.

  16-Yapılan görüşmeler de sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

  17-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

  18-Yaz Sezonu, Dini ve Milli Bayramlar gibi özel ve yoğun dönemler de konaklamalar belirlenen bölgenin çevre illerinde gerçekleşebilir.

  19-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alınımızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre İzmir Gezi Fırsatları web sitesinde yer alan tur programında, içerikler de değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

  20-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

  Yurtdışı Turlar:

  1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

  2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

  3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

  4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

  5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.

  6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

  7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.
  Yurtdışı Turlar:

  1-Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun pasaport veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

  2-Yurtduşı turlarında gideceğiniz ülkelerin para birimlerine göre para bulundurmanız gerekmektedir.

  3-Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Oteller'de her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

  4-Turlar da, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan İzmir Gezi Fırsatları sorumlu tutulamaz.

  5-Batum'a kimlik ile geçişler de bebek, çocuk, yetişkin farketmeksizin, kimlik fotoğraflı olmak zorunludur.

  6-Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 Kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

  7-Araçlarımız yeni model araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımız da tv ve wifi garanti edilmez.

  8-Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan İzmir Gezi Fırsatları sorumlu tutulamaz.

  9-İzmir Gezi Fırsatları yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak İzmir Gezi Fırsatları`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

  10-Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

  11-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur yönetmeliğince hizmet sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

  Vize Bilgileri
  İzmir Gezi Fırsatları'nın katilimcilarin pasaportlarini tetkik hakki ve zorunlulugu bulunmamaktadir.Bu konuda katilimcinin beyani esas alinir. İzmir Gezi Fırsatları tarafindan vize takip hizmeti almayan, vizesi oldugunu ve/veya yesil pasaport sahibi oldugunu veya vize gerektirmeyen pasaportu oldugunu beyan eden, ya da vizesiz bir ulkeye tur satin alan katilimcilarin pasaportlarinin ilgili seyahatin vize-pasaport kosullarina uygunlugu katilimcinin kendi sorumlulugundadir. İzmir Gezi Fırsatları'ndan vize takip hizmetialmayan, vizesiz bir ulkeye tur satin alan ya da vize gerektirmeyen nitelikte pasaportu oldugunu dusunen kisilerin vize ya da pasaport eksiklikleri v.b. pasaportlarindan ve vizelerinden kaynaklanan sair nedenlerle seyahate katilmamalarindan İzmir Gezi Fırsatları sorumlututulamaz. Bu durumda ki yolcularimiz eger yesil pasaport sahibi ya da vizesiz bir ulkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarinin gezinin bitis tarihinden itibaren en az alti aylik gecerlilik suresinin bulundugunun, yeni duzenlemeye uygun cipli ve 10 yildan eski olmadiginin, yirtik, sokuk v.s. bir deformosyon bulunmadiginin, vize gecerlik tarihlerinin Seyahat tarihlerini kapsadigini, vizelerinin oturum surelerinin bitmemis oldugunu, giris cikis sayilarinin adedini (tek giris-cift giris-cok giris) ve vizelerini yanlis kullanmadiklarinin kontrolunu saglamadirlar. Tum yolcularimiz seyahatleri icinvize ile ilgili tum bilgilendirmelere istenirse referans numarası verilerek online takip adreslerinden ulasip, kontroledebilirler.
  AKTİVİTE DETAYLARI
  AKTİVİTE KODU:
  #BALKANOTOBUS
  LOKASYON:
  BALKAN (İzmir çıkışlı)
  ULAŞIM
  Otobüs   
  BULUŞMA:
  16:00 Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
  16:20 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)
  16:35 Şirinyer (Velioğlu Ekmek Fırını Önü)
  16:45 Konak YKM Önü (Otobüs Durakları)
  17:05 Alsancak Gar
  17:20 Bornova Metro Opet Benzinlik Önü
  17:30 Bayraklı Üstgeçit
  17:40 Karşıyaka Anıt

  17:50 Bostanlı İskele
  18:00 Mavibahçe AVM
  BİTİŞ:
  Katılım sağlayan misafirlerimiz araca biniş yaptıkları duraklarda bırakılırlar.
  İPTAL POLİTİKASI:
  2- İPTAL – DEVİR - İADE 2.1 Acenta, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi 24 saat önceden bilgilendirmek şartı ile iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur. 2.2 Tüketici, yurtiçi turlarda ulaşım aracı olarak otobüs ile yapılacak 1 – 2- 3 gece konaklamalı turlarda hizmetin başlamasına 5 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine ödeme yaptığı biçimde iade edilir. Hizmetin başlamasına 4-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.3 Tüketici, yurtiçi turlarda ulaşım aracı olarak otobüs ile yapılacak 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda hizmetin başlamasına 7 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Hizmetin başlamasına 6 - 0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.4 Tüketici, ulaşım aracı olarak otobüs ile yapılacak Günübirlik turlarda hizmetin başlamasına 3 Gün öncesine kadar iptal talep etmesi durumunda ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Hizmetin başlamasına 2-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.5 Promosyonlu, İndirimli, Özel Tarihler (Bayramlar, Yılbaşı, Festivaller vb.) tüm yurtiçi ve yurtdışı ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal, devir, değişiklik hakkına sahip değildir. 2.6 Tüketici, yurtiçi turlarda ulaşım aracı olarak uçak ile yapılacak turlarda hizmetin başlamasına 15 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine ödeme yaptığı biçimde iade edilir. Hizmetin başlamasına 14-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.7 Tüketici, yurtdışı turlarda ulaşım aracı olarak uçak ile yapılacak turlarda hizmetin başlamasına 30 gün öncesine kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine ödeme yaptığı biçimde iade edilir. Hizmetin başlamasına 30-0 Gün öncesinde iptal iade talep edildiğinde iade yapılamamaktadır. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Tüketici ön ödeme yöntemi ile kayıt oluşturduğu programa katılmadığı ve yazılı şartlar sağlanmadığı durumda tur bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tur bedeli toplamı tüketiciye fatura edilir. 2.8 Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 7 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce yazılı olarak ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acentaya belgesiyle birlikte sunulmalıdır. 2.9 Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 24 saat sonrasına kadar, alınan tur hizmeti Tüketici tarafından iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Ancak erken rezervasyon, promosyon, özel ürün ve indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak Acenta’sına sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 24 saatten daha fazla bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir. 2.10 Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acenta, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 6 saat içerisinde iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 3 - İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ 3.1 Tüketici satın aldığı hizmetin tamamını ödemesi durumunda sistemde belirtilen tutarda iptal iade bedelini ödeyerek aşağıda yazılı olan şartlar sağlandığı durumlarda tamamını ödeme yaptığı şekilde iade alabilir. Ön ödemeli rezervasyon yaptıran tüketici(ler) bu ödenekten faydalanamaz. 3.2 İptal iade güvence paketi satın alan tüketici araç ilk hareket saatinden 48 saat öncesine kadar iptal talebinde bulunabilir. Acenta tüketiciye iptal iade bedeli dışında kalan tutarı ödeme yaptığı şekilde iade eder. 3. İptal iade güvence paketi satın almayan tüketici(ler) yurtiçi konaklamalı ve günübirlik turlarda hizmet sözleşmesinin 2. maddesindeki koşullar uygulanır. 3.4 İptal iade güvence paketi özel ürün ve yurtdışı turlarında geçerli değildir.

  TARİH VE FİYATLAR

  EKSTRALAR

  Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

  EK HİZMET VE SERVİSLER
  100 EUR
  Çocuk Vize Ücreti (0-12 yaş ) ()
  210 EUR
  Yunanistan (Schengen) Vize Ücreti ()
  30 EUR
  Yurtdışı Özel Sağlık Sigortası 65 Yaş Üzeri (+15) ()
  15 EUR
  Yurtdışı Özel Sağlık Sigortası ()

  9 Gün

  Lütfen önce tarih seçiniz

  499

  en düşük kişi başı


  DAHİL OLANLAR:


  Gidiş-dönüş ulaşım
  Tamamı 4* Otellerde 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya Civarı, 2 Gece Medjugore veya Civarı, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad olmak üzere konaklamalar
  7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklamalar,
  7 Adet Akşam Yemeği (2 Tanesi Özel Konseptlidir.)
  Yerel Restaurant'da MAKEDON GECESİ
  Dalmaçya Kıyıları Turu; Split-Trogir Şehirleri,
  Sarajevo ‘da Restaurant ‘da Boşnak Köftesi Menüsü Eşliğinde Akşam Yemeği,
  Sofya, Belgrad, Sarajevo, Mostar, Budva, Kotor, Prizren, Üsküp, Ohrid, Tetova, Selanik Şehir Turları,
  Hırvatistan; Dubrovnik Turu,
  Kraviçe Şelaleleri Turu (Giriş Ücreti Hariç)
  Kosova Giriş Ücreti ve Prizren Şehir Turu,
  Blagaj Turu,
  Vrelo Bosna Turu (Giriş Ücreti Hariç),
  Matka Kanyonu Gezisi,
  St. Naum Gezisi,
  Bazı Şehirlerde Alınan Yerel Rehberlik Hizmetleri,
  Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
  Şehir Vergileri,
  Gümrük Vergileri,
  Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları,
  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

  HARİÇ OLANLAR:


  Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri
  Öğle Yemekleri ve Molalar
  Tur Programına Uygun Oluşacak İsteğe Bağlı Aktiviteler
  Vize Ücreti
  Yurtdışı Çıkış Fonu (Bankaya yatırılmalıdır.)
  Seyahat Sigortası 0-64 Yaş: 20 €
  Seyahat Sigortası 65-80 Yaş: 40 €